یک قهوه خانه سنتی در منطقه یافت آباد تهران در بامداد جمعه بر اثر آتش سوزی تبدیل به خاکستر شد.

ساعت 6 و 5 دقیقه ق بامداد جمعه، 20 مرداد ماه بود که در پی تماس شهروندان با ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، گزارش خروج دود از سقف یک ساختمان اعلام شد.

آتش سوزی قهوه خانه سنتی در تهران

آتش سوزی قهوه خانه سنتی در تهران

پس از این تماس، ستاد بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۸۷ و ۱۲۵ را به همراه تانکر آب و خودروی حمل دستگاه تنفسی را به منطقه یافت آباد، خیابان الغدیر جنوبی اعزام کرد.
به گفته افسر آماده منطقه ۴ عملیات آتش نشانی، هنگامی که در زمانی کوتاه به محل حادثه رسیدیم حجم زیادی از آتش از درون یک قهوه خانه سنتی که مدتی است تعطیل و متروکه شده است، خارج می شد و همچنین شعله های آتش در حال سرایت به دیگر کارگاه های مجاور بود.

 

آتش سوزی قهوه خانه سنتی در تهران

آتش سوزی قهوه خانه سنتی در تهران

وی اضافه کرد: در زمان بروز آتش سوزی هیچ کس در محل حضور نداشت به همین خاطر خوشبختانه این حادثه مصدوم و یا محبوسی نداشت.آتش نشانان با رعایت کامل نکات ایمنی با استفاده از لوله های آبدهی از چند جهت به مبارزه با شعله های آتش که همراه با ستونی از دود سیاه به آسمان بلند شده بود ، پرداختند.

حسین قربانی خاطرنشان کرد: این آتش سوزی سرانجام در کمترین زمان توسط نیروهای آتش نشانی تحت کنترل درآمد و به طور کامل خاموش و از سرایت آن به دیگر کارگاه ها جلوگیری شد.

شایان ذکر است علت وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه درحال بررسی است.