با آمدن پاییز شرایط جوی نیز تغییر کرده و دیگر از آن روزهای گرم تابستان خبری نیست. تغذیه صحیح در هر فصلی تضمین سلامتی بدن است. با سرد شدن هوا غذاهایی با طبع گرم پر طرفدارتر می شوند و در آشپزخانه هر کدبانویی بوی آش رشته و سوپ های مختلف به مشام می رسد …

طب سنتی هم که همه قبولش داریم از مزاج مخصوص هر فصل گفته و معتقد است که باید سبک زندگی و غذاها متناسب با هر فصل تغییر کند. در غیر این صورت بیماری های جسمی و روحی گریبانگیرتان خواهند شد.

سید مهدی میرغضنفری، پزشک و متخصص فیزیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در باره تغذیه صحیح هر فصل گفته است؛ در فصل پاییز به دلیل کم شدن دمای هوا و همچنین کمبود رطوبت در مقایسه با زمستان مزاج این فصل سرد و خشک است.

و بیشترین مزان بیماری های جسمی و روانی به خاطر همین تغییرات آب و هوایی متوجه افراد می شود. بیماری های جسمی و روحی مانند آلرژی ها، برخی از مشکلات روحی و روانی، مشکلات گوارشی، مفصلی، تنفسی از جمله این موارد هستند.

غذاهای مناسب پاییز

غذاهای مناسب پاییز

سرماخوردگی و آلرژی

معمولا در تابستان پوشیدن لباس های خنک و نیمه آستین رواج دارند و افراد طبق عادتی چند ماهه که دارند اولین باد های پاییزی را هم با این لباس ها تجربه می کنند و همین موضوع باعث می شود که در همان روزهای نخست سرماخوردگی رواج یابد. سینوزیت و عفونت های سیستم تنفسی بیماری معمول در این فصل است.

غذاهای با مزاج گرم، غذاهای مناسب پاییز

در پاییز برخی غذاها که مزاج خشک و سرد دارند نباید خورده شوند. غذاهایی مثل ترشی جات، عدس، بادمجان، کلم، قارچ، گوجه فرنگی، میوه های ترش و آب یخ.

اما غذاهایی که مناسب پاییز هستند شامل این موارد می شوند؛ آبگوشت، گوشت گوسفند و شتر و بلدرچین، تخم مرغ، حبوبات، غذاهای ادویه دار و موادی که طعم شیرین دارند مانند شیره خرما و انگور، فرنی بادام، شیربرنج، مرباها، میوه های شیرین مانند کشمش، توت خشک، مویز، انجیر و از میان میوه های تازه مصرف به، سیب، انار و گلابی توصیه می شود.

اگر مثل گذشته که در جیب بچه های دبستانی نخودچی، کشمش و توت خشک که مزاج رو به گرم دارند بریزید به سلامتی آنها کمک خواهید کرد.