برپایی و اداره یک رستوران مستلزم داشتن بودجه ای بالا است و راه اندازی رستوران با سرمایه کم تقریبا نشدنی است. اما اگر همچنان اسرار دارید که به عرصه غذا وارد شوید اما بودجه کمی دارید گزینه های دیگری هم وجود دارد.

راه اندازی یک آشپزخانه خانگی یکی از فرصت های کسب و کار با سرمایه کم است. حتی برای این کار می شود از صندوق های حمایتی کارآفرینی تسهیلات دریافت کرد.

تقاضای غذا در محل کار یا منزل همواره از سوی قشرهای مختلف وجود دارد. از طرفی غذاهای فست فودی را هم به دلیل پر کالری بودن و خاصیت چاق کنندگی نمی پسندند اینجاست که نیاز به وجود یک آشپزخانه خانگی احساس می شود.

این شغل بیشتر مناسب خانم های خانه داری است که یا سرپرست خانواده هستند و یا اینکه دوست ندارند بنا به هر دلیلی بیرون کار کنند. از طرفی سرمایه لازم برای شروع چنین کاری چندان بالا نیست.

کافی است تا بازار هدف را شناسایی کنید و مشتری های خود را بیابید و شروع به کار کنید. اگر کارتان درست باشد به مرور همان مشتری ها برایتان تبلیغات می کنند و روز به روز بر مشتری های ثابتتان افزوده می شود.

آشپزخانه آپارتمانی

آشپزخانه آپارتمانی

کسب و کار آشپزخانه آپارتمانی به تهیه و طبخ غذاهای مورد نیاز مشتریان محلی از جمله همسایه ها، کسبه محل و … می پردازد. در این نوع کسب و کار تقریبا هیچ منوی خاصی وجود ندارد و غذاها بر پایه سفارشات مشتری آماده می شوند. در مرحله کمی پیشرفته تر حتی می شود توسط یک پیک موتوری غذا را در محل تحویل داد که این کار هزینه ای جداگانه برای مشتری دارد.

شما می توانید برای خود و مشتریان قوانین خاص و یا سامانه ارتباطی مخصوص به خود را داشته باشید به این صورت که مشتریان ملزم باشند از 10 ساعت قبل سفارش خود را به شما اعلام کنند و زمان تحویل را نیز مشخص کنند.

بهتر است در این نوع کسب و کار پس از مدتی که مشتری هایتان مشخص و ثابت شدند حبوبات، گوشت، برنج، روغن و سایر موارد پر مصرف به صورت عمده تهیه شوند تا هم هزینه ها کاهش یابد و هم اینکه نیاز به خرید روزانه نداشته باشید.