برای زیباسازی و بهینه سازی منزل یا هر مکان دیگری باید از جزئی ترین عناصر هم استفاده کرد. طراحی آشپزخانه صنعتی یا آشپزخانه منزل تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارد. در اینکه همه عناصر باید بهینه چیده شوند هر دو مشترکند اما در آشپزخانه صنعتی زیبایی چندان ملاک نیست بلکه کارایی مهمتر است. در ادامه نکاتی در مورد تزیین آشپزخانه منزل خواهید آموخت.

ــ نقاشی دیوارهای آشپزخانه یکی از سریعترین و ارزانترین راه برای ایجاد تنوع است. رنگ های پر انرژی و شاد در کنار هم می توانند آشپزخانه را دگرگون کننند. میشود بخشی از دیوار را با طرحی جذاب و حرفه ای رنگ آمیزی کرد و یا آنکه به صورت یک اثر هنری در آورد.

ــ انتخاب وسایل منزل به صورت جفت نظم خاصی به فضای منزل می دهد. وسایل تزیینی جفت و قرینه می تواند در هر جایی از منزل کاربرد داشته باشد حتی در آشپزخانه!

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

ــ استفاده از تزیینات طبیعی مثل گل و گیاه و یا سنگ های رنگارنگ در آشپزخانه یا هر جای دیگر منزل علاوه بر زیبایی آرامبخش خواهد بود. این عناصر طبیعی هر کدام انرژی هایی دارند که با چشم دیده نمی شوند و فقط حس می شوند.راه یابی طبیعت به منزل از این طریق ممکن خواهد شد.

ــ اگر دکوراسیون فعلی شما را خسته کرده چرا وسایل را جابجا نمی کنید؟ تغییر مکان وسایل اگر هوشمندانه صورت پذیرد بسیار زیبا و کاربردی خواهد بود. هر چیزی را طبق کاربردش در جایی قرار دهید که سریعترین دسترسی را به آن داشته باشد. هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند تا مبلمان را کنار دیوار قرار دهید.

ــ قاب عکس ها را با رنگ دیوارها هماهنگ کنید. گاهی پس از رنگ آمیزی جدید لازم است تا تابلوها تغییر کنند چرا که هر قاب عکس یا اثر هنری با هر رنگ دیواری سازگار نیست. سعی کنید بهترین تابلو را برای نصب انتخاب کنید.

ــ معمولا استفاده از آینه در هر جایی زیبایی می آفریند، حال آشپزخانه یا سایر نقاط منزل که آینه نصب کنید میتواند زیبایی بخش باشد. آینه های بزرگ قاب شده به دیوار می تواند فضا را کسترده تر نشان دهد.