کلم قمری یا داش کلم به زبان آذری یکی از منابع غنی ویتامین ث، ویتامین دی و فلزاتی چون کلسیم، فسفر، پتاسیم و نیز ترکیبات سولفیدی و آلدئیدی است که خواص درمانی بسیاری دارد.کلم قمری برای از بین بردن عفونتها بسیار مفید است و برای التیام زخمها مرهمی مفید است.در از بین بردن یبوست، زخم معده، آرتروز، برونشیت، سرطان و بسیاری از امراض بسیار تاثیر گذار است.بنابراین در آموزش آشپزی غذای سالم طرز تهیه ی یک غذای سنتی برای خطه ی آذربایجان را برایتان قرار می دهیم که هم لذیذ است و هم سالم.

کلم قمری یا داش کلم
آش داش کلم یا کلم قمری اصالتا برای شهر تبریز است که طرز تهیه ی بسیار آسانی دارد.در ادامه با طرز تهیه ی آش داش کلم آشنا می شویم:
مواد لازم برای آش داش کلم
پیاز:1 عدد درشت
کلم قمری: 1 عدد خرد شده و نیم پز
برنج نیم دانه: 1 پیمانه
آب گوشت یا قلم:به میزان لازم
بلغور:کمی در صورت تمایل
لپه: یک و نیم پیمانه
گوجه فرنگی:4تا5عدد
سبزی آش شامل تره و جعفری: یک کیلو
نعناع خشک:به میزان زیاد
نمک و فلفل و زردچوبه:به میزان لازم

طرز تهیه ی آش داش کلم
ابتدا برنج و بلغور را پاک کرده و شسته و کنار بگذارید.گوجه ها را نیز خرد و لپه ی پاک شده را آب پز کرده و کنار بگذارید تا برای پخت آش حاضر شوند.سبزیها را نیز پاک کرده و خوب بشویید و پس از خشک شدن خرد کنید.
کلم قمریها را باید نگینی خرد کرده و در ماهی تابه با مقداری روغن تفت دهید.پس از 6تا 7 دقیقه پیاز نگینی خرد شده را به آن اضافه کرده و تفت دهید.در این مرحله زردچوبه را نیز اضافه کنید.
در مرحله ی بعد پس از اینکه کلم و پیاز کاملا نرم شد سبزی خرد شده،برنج ، بلغور ، لپه ی پخته شده و آب قلم و نمک را به آنها اضافه کرده و بگذارید با در نیمه باز بپزد.هر از چند گاهی مواد باید هم بخورند تا پخت بهتری را داشتبه باشند.پس از نیم پز شدن مواد گوجه فرنگیها و فلفل را اضافه کنید. وقتی مواد کاملاً پخت، رب گوجه فرنگی را درون مقدار کمی آب حل کرده و به آش اضافه کنید.بگذارید که آش به جوش آید و لعاب بیندازد.حال آش داش کلم شما برای سرو آماده است و می توانید آنرا در کاسه ریخته و با نعنای خشک،پیاز داغ،کشک یا ماست تزئین کنید.
لازم به ذکر است برخی گوشت قلقلی سرخ شده نیز به این غذای سنتی سالم اضافه می کنند.در ضمن فلفل سبز تند را به همراه آبغوره را نیز می توانید چاشنی آش کنید و لذت ببرید.

آش داش کلم تبریز

آش داش کلم تبریز