ته چین بسیار خوشمزه است و شما می توانید آن را با ترکیب های مختلفی درست کنید. ما امروز قصد داریم طرز تهیه ی ته چین هویج را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ته چین هویج

برای درست کردن این غذا به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای ته چين هويج :

هويج 500 گرم
فيله مرغ 300 گرم
برنج 3 پيمانه
زرده تخم مرغ 3 عدد
ماست پرچرب 4 قاشق سوپخوری
زعفران دم كرده 2 قاشق سوپخوری
دارچين 1 قاشق مرباخوری
پیاز 1 عدد
نمک و فلفل به ميزان لازم
روغن مايع مقداری
زردچوبه 1 قاشق مرباخوری
کره 50 گرم

طرز تهیه ته چین هویج :

اول از همه برنج را بشویید و دون کاسه ای با مقداری آب و نمک خیس کنید. سپس هویج را پوست بگیرید، بشویید و آن را خلالی خرد کنید. سپس تابه ای آورده و مقداری روغن درون آن ریخته و روی حرارت قرار دهید. خلال های هويج را در روغن سرخ كنيد و بعد از روغن درآورده و كناری بگذاريد.
پیاز را پوست بگیرید و خلالی کنید و آن را درون روغن سرخ کنید. فيله های مرغ را به قطعات ريز برش بزنيد، به تابه پيازها اضافه كنيد و تفت دهيد.
برای آنکه مرغ را طعم دار کنید، به آن نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید و خوب سرخ کنید. دست آخر هم کمی زعفران دم کرده را به آن افزوده و روی حرارت قرار دهید و در تابه را بگذارید تا بپزد. هويج را هم به تابه مرغ در حال پخت اضافه كنيد. در صورت نياز به اندازه نيم پيمانه آب اضافه كنيد و در تابه را بگذاريد.
برنج را درون آب جوش بریزید و مثل همیشه آبکش کنید. زرده تخم مرغ را درون کاسه ای بریزید و با چنگال کمی بزنید. زعفران را دم کنید و ماست را به آن بیفزایید و مخلوط کنید. این گونه مایه ته چین شما آماده می شود.
برنج را داخل مايه ته چين ريخته و خوب مخلوط كنيد. تابه ای كه می خواهيد ته چين را در آن بپزيد چرب كنيد. نيمی از مايه برنج را در تابه ريخته و با پشت قاشق فشرده و يک دست كنيد.
مرغ و هویج را روی لایه اول برنج بریزید و پهن کنید تا همه سطح برنج را بگیرد. مقداری دارچين روی مرغ و هويج بپاشيد. حالا نوبت مابقی برنج آغشته به مايه ته چين است. آن را روی بقيه مواد ريخته و با پشت قاشق يك دست و كمی فشرده كنيد.
حال تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید. کره را آب کنید و روی ته چین بریزید. در تابه را بگذارید و صبر کنید تا ته چین دم بکشد. بعد از آن که دم کشید، ته چین را در یک سینی یا دیس مناسب سر و ته کنید. آن را برش زنید و سرو کنید.