کروکت سیب زمینی یکی از آن غذاهایی است که یاد گرفتن پخت آن برای سرآشپزان فست فود از طراحی دکوراسیون فست فود هم مهمتر است. ارائه غذاهایی برپایه مواد غذایی سالم می تواند دیدگاه مشتری را نسبت به کسب و کار فست فود تغییر دهد!

سیب زمینی و تخم مرغ دو ماده غذایی شگفت انگیز و سالم هستند که قابلیت مخلوط شدن با هر ماده دیگری را دارند. حال این دو در کنار هم باشند چه خواهد شد؟ کروکت سیب زمینی یکی از غذاهایی است که مواد اصلی آن سیب زمینی و تخم مرغ هستند.

مواد لازم برای تهیه کروکت سیب زمینی

ــ پوره سیب زمینی: 680 گرم
ــ تخم مرغ: 3 عدد
ــ پنیر پارمزان رنده شده: 1/2 پیمانه
ــ جعفری خرد شده: 1 قاشق چای خوری
ــ آرد: 1/4 پیمانه
ــ نمک و فلفل: به مقدار لازم
ــ روغن سرخ کردنی: 6 قاشق غذاخوری
ــ پودر نان (سوخاری): 3/4 پیمانه

روش تهیه کروکت سیب زمینی

کروکت سیب زمینی

کروکت سیب زمینی

بهتر است یک ساعت قبل از تهیه کروکت سیب زمینی تخم مرغ ها را از یخچال درآورید و بگذارید با دمای اتاق هم دما شوند. در این مدت می توانید پوره سیب زمینی را آماده کنید و برای این کار ابتدا سیب زمینی ها را بخار پز یا آبپز کنید. وقتی سیب زمینی ها کمی خنک شدند آن ها را پوست بکنید و با رنده ریز رنده کنید یا در غذاساز بریزید.

پنیر پارمزان را نیز رنده کنید. پس از آنکه پوره سیب زمینی آماده شد آنرا با پنیر رنده شده و تخم مرغ زده شده مخلوط کنید. سپس جعفری خرد شده، نمک و فلفل را هم به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.

حال مواد مخلوط شده را به صورت اسکوپ در آورید سعی کنید با دست اسکوپ ها را به صورت استوانه ای در آورید و داخل سینی بچینید. پس از آن کروکت ها را به مدت 20 دقیقه در یخچال قرار دهید.

در این مدت سه بشقاب گود آماده کنید و به ترتیب داخل آن ها آرد، دو عدد تخم مرغ هم زده و در آخری پودر سوخاری بریزید. همچنین یک سینی فر آماده کنید و روی آن کاغذ روغنی بکشید.

پس از 20 دقیقه کروکت ها را یکی یکی در آرد بغلتانید. آرد اضافه را بتکانید طوری که فقط یک لایه نازک آرد روی آن ها باقی بماند. سپس هر کدام از کروکت ها را در تخم مرغ و بعد در پودر سوخاری بغلتانید و دوباره به سینی برگردانید.

دو قاشق روغن سرخ کردنی در کف تابه بریزید و آنرا روی شعله گاز قرار دهید. کروکت ها را داخل تابه قرار دهید و بگذارید چند دقیقه در روغن سرخ شوند. مرتب آنها را حرکت دهید تا نسوزند و همینکه طلایی رنگ شدند آنها را از تابه خارج کنید. و روی سینی فر قرار دهید.

فر را با دمای 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی را به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید تا کروکت سیب زمینی ترد و خوشمزه آماده شود.