غذاهای محلی که در سراسر ایران و یا طعم های مختلف تهیه می شوند، بسیار خوشمزه هستند. یعنی به هر جای ایران که سفر کنید، شما با غذاهایی مواجه می شوید که بسیار خوش عطر هستند. ما در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از غذاهای خوشمزه ی اصفهان آشنا کنیم که قیمه ریزه نام دارد و از کوفته‌های کوچک گوشت، آرد نخودچی و سبزیجات معطر تهیه می‌شود.

طرز تهیه قیمه ریزه

طرز تهیه قیمه ریزه

طرز تهیه قیمه ریزه:

برای آنکه این غذای محلی اصفهان را درست کنید، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای قیمه ریزه

گوشت چرخکرده 200 گرم
روغن سرخ کردنی 1 قاشق غذاخوری
پیاز 1 عدد متوسط
سیب زمینی 1 عدد متوسط
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
آب 1 و 1/2 پیمانه
آرد نخودچی 2 قاشق غذاخوری
سبزی معطر خشک 2-3 قاشق غذاخوری
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل به مقدار کافی

طرز تهیه :

اول از همه پیاز را بشویید و پوست بگیرد و آن را از وسط نصف کنید. بعد نصف پیاز را رنده کنید و در کاسه ای بریزید. سپس پیاز رنده شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید.
بعد سبزی خشک را به همراه آرد نخودچی، نمک، فلفل و ۱/۲ قاشق چایخوری زردچوبه را به گوشت و پیاز بیفزایید و به خوبی با هم مخلوط کنید. بعد این مواد را به شکل کوفته های کوچک در آورید و کنار بگذارید.
بعد نصف دیگر پیاز را خرد کنید. قابلمه ای کوچک آورده و روی شعله ی متوسط قرار دهید تا داغ شود. بعد مقداری روغن کف قابلمه بریزید و پیاز خرید شده را درون آن بریزید. ۱/۲ قاشق چایخوری از زردچوبه را روی پیاز بریزید و آن را دو سه دقیقه تفت بدهید.
حال سیب زمینی را پوست بگیرید و به اندازه متوسط خرد کنید. بعد آن را به قابلمه اضافه کنید و برای دو دقیقه تفت دهید. سپس رب گوجه فرنگی را به آن بیفزایید و مقداری دیگر تفت دهید. یک و نیم پیمانه آب داخل قابلمه بریزید و درب آن را بگذارید تا جوش بیاید.
هنگامی که آب جوش آمد، کوفته‌ها را داخل آن بریزید و شعله زیر قابلمه را کم کنید. در قابلمه را بسته و برای مدت یک ساعت صبر کنید تا روی شعله کم پخته شود و جا بیفتد.
قیمه ریزه آماده ی سرو است و پیشنهاد می کنیم این غذا را با نان و سبزی تازه سرو کنید. نوش جان!