خوراک گوشت بره فرانسوی، خوراکی لذیذ و خوشمزه است که جز غذاهای ملی این کشور بحساب آمده و همواره در روز ملی این کشور در خانه ها طبخ می شود. آموزش آشپزی خوراک گوشت بره نیاز به کمی دقت و حوصله دارد.

مواد لازم

گوشت بره  2 کیلوگرم
کره  30 گرم
عصاره گوشت  4 پیمانه
جعفری خرد شده ⅓ پیمانه
آویشن  8 شاخه
برگ بو  3 عدد
شلغم کوچک  3 عدد
سیر 2 حبه
تره فرنگی  2 عدد
هویج کوچک  4 عدد
آرد  ½1قاشق‌ غذاخوری

طرز تهیه:

کره را در قابلمه بزرگی که گنجایش همه مواد را داشته باشد، بریزید . قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره ذوب شود. گوشت بره را به قطعات مربعی 3 سانتی ‌متری خرد کنید. گوشت بره را در قابلمه قرار دهید و برای 2 تا 3 دقیقه با حرارت متوسط مایل به زیاد تفت دهید تا قهوه ‌ای شوند. تره فرنگی را شسته و برش دهید. سیر را ریز کنید. تره فرنگی و سیر خردشده را اضافه کنید و 1 دقیقه تفت دهید. آرد را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا بوی خامی آن از بین برود.
3 پیمانه عصاره، آویشن، برگ بو و نیمی از جعفری‌ های خردشده را اضافه کنید و به جوش بیاورید. حرارت را کم کنید. سطح قابلمه را با یک ورقه کاغذ روغنی(یا دستمال) بپوشانید و در قابلمه را بگذارید. اجازه دهید 1 ساعت و 15 دقیقه آهسته بجوشد یا تا وقتی که  گوشت بره نرم شود. برگ بو را از قابلمه خارج کنید.
هویج ، شلغم‌ و هویج را پوست کنده و پاک کنید. اگر کوچک هستند درسته به مخلوط اضافه می ‌کنیم. در قابلمه را گذاشته و به مدت 15 دقیقه بگذارید آهسته جوش بخورد تا وقتی سبزیجات نرم شوند ولی له نشوند. به میزان دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید. باقی جعفری را روی آن بپاشید و سرو کنید.

آموزش آشپزی خوراک گوشت بره

آموزش آشپزی خوراک گوشت بره