آموزش آشپزی سمبوسه متعلق به جنوب کشور است و یکی از پرطرفدارترین غذاهای ایرانی بجساب می آید. سمبوسه را می توان هم با مواد گوشتی درست کرد(فرقی ندارد سفید یا قرمز)، و هم با با ترکیب گیاهی آن را تهیه نمود. در هر دو صورت، یادتان باشد که مواد نیاد خیس و داغ باشند ؛ در غیر اینصورت نون پاره شده و غذای شما خراب خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه سمبوسه

ـ گوشت چرخ کرده ۱۵۰ گرم

ـ جعفری سرخ شده ۴ الی ۵ قاشق غذا خوری

ـ پیاز سرخ شده ۳ الی ۴ قاشق غذا خوری

ـ رب گوجه فرنگی ۵/۱ قاشق غذا خوری

ـ نمک ،فلفل سیاه ، قرمز ، زردچوبه و دارچین به مقدار لازم

ـ خمیر فیلو (یوفکا) به مقدار لازم

ـ زرده تخم مرغ ۱ یا ۲ عدد

– فلفل دلمه  یک عدد

طرز تهیه سمبوسه گوشت

ابتدا باید مواد میانی را درست کنید. پس گوشت را با ادویه جات و پیاز و رب گوجه فرنگی تفت داده و نصف لیوان آب اضافه کنیدو در تابه را بگذاریم تا گوشت پخته شود. سپس پیاز و فلفل دلمه را ریز رنده کرده و تفت داده و همراه با جعفری به گوشت اضافه کنید.

خمیر یوفکا مثلثی شکل تهیه کنید که کار برایتان راحت تر شود. خمیر یوفکا را باز کنید و داخلش کمی از مایع گوشتی بریزید. یادتان باشد مایع باید از حرارت افتاده باشد و آب آن کامل جمع شده باشد تا خمیر وا نرود. مقدار زیادی از مایع گوشتی را نریزید . کافی است سطح باریکی پوشانده شود.  پس از بستن نون ها، روی آنها را زرده تخم مرغ بمالید و داخل فر بگذارید. زمانی که روی خمیر طلایی شد آن را از داخل فر در آورده، در ظرف بچینید و همراه با سبزی خوردن، ماست یا ترشی روی میز غذاخوری چوبی آشپزخانه آن را سرو نمایید.

نکته: می توانید به روش سنتی جنوبی، سمبوسه های را در روغن سرخ کنید. اما در این روش غذای نسبتا چربی خواهید داشت.

 

بستن سمبوسه

بستن سمبوسه

آموزش آشپزی سمبوسه

آموزش آشپزی سمبوسه