پستو مرغ فلورنتینا غذایی بسیار خوشمزه و غنی شده توسط مرغ، اسفناج و سس‌ خامه ‌ای پستو است. مطمئن باشید که  آموزش آشپزی پستو مرغ فلورنتینا، یکی از ساده ترین دستوران طبخ پاستا است. این غذا را می توان با انواع پاستا طبخ کرد اما شکل اصیل آن با پنه است. پستو مرغ فلورنتینا خود را با تکه ها مکعبی نان و سالاد کاهو بر روی میز شیشه ای آشپزخانه سرو نمایید. و اما مواد مورد نیاز:

مواد اولیه مخصوص ۴ نفر :

۲ قاشق سوپ‌‌‌خوری روغن زیتون
۲ حبه سیر کاملا ساطوری شده
۴ تکه سینه مرغ پوست‌کنده شده، بی‌استخوان و باریک خردشده
۲ فنجان برگ اسفناج تازه
۱ بسته (معادل ۱۵۰ گرم) سس آلفردوی آماده
۲ قاشق سوپ‌خوری سس پستو (ریحان و سیر)
۱ بسته (معادل ۲۵۰ گرم) پاستای پنه
۱ قاشق سوپ‌خوری پنیر رومانوی (پنیر تند) رنده شده

طرز تهیه

قابلمه‌ ای برداشته، روغن را درون آن ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. سیر را برای مدت ۱ دقیقه سرخ کنید(مرتب هم بزنید)؛ سپس مرغ را اضافه کرده و برای مدت ۷ تا ۸ دقیقه آن را تفت دهید. هنگامی که مرغ‌ه ا تقریبا پخته شد ، زمان  اضافه کردن اسفناج است که باید 3 تا 4 دقیقه دیگه مواد را تفت دهید.
در همین حین، سس آلفردو را آماده کنید. هنگامی که سس آماده شد، ۲ قاشق سوپ‌ خوری پستو را به سس آلفردو بیافزایید و آن را کنار بگذارید. پاستا را طبق دستور روی بسته بپزیدو و آبکشی کنید.
مرغ ‌ها و مخلوط اسفناج را به پاستاها اضافه کرده و سپس سس پستو و آلفردو را اضافه نمائید. همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید. آن را در ظرف سرو کنید و پنیر رنده شده را برای تزیین روی مواد بریزید .

پستو مرغ فلورنتینا

پستو مرغ فلورنتینا