کوبیده یکی از خوشمزه ترین غذاهای سنتی ایرانی است. اما فوت و فن هایی که درست کردن کوبیده دارد، آن را برای خیلی ها به غذایی دشوار تبدیل کرده است.

این غذا مخصوصا غذاییست که در پیکنیک ها آن ها روی زغال درست می شود. خانم ها معمولا از درست کردن کوبیده های خوشمزه واهمه دارند، چرا که از قدیم تکنیک به سیخ کشیدن را آقایان می دانستند.

اما در این مطلب به شما طرز تهیه کوبیده ای را آموزش می دهیم که با آن می توانید آقایان را روی صندلی انتظار بنشانید و خود یک کباب خوشمزه درست کنید.

در آموزش آشپزی کباب کوبیده زیر، بجای گوشت قرمز از گوشت مرغ استفاده شده است که همان خوشمزگی گوشت قرمز را دارد.

 

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده مرغ

 

نمک : به میزان لازم
سیر : 1 تا 2 حبه
پیاز : 1 عدد رنده شده و 2 عدد حلقه شده
سماق ( قرمز ) : 1 قاشق سوپخوری
کره : 3 قاشق سوپخوری
زردچوبه : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
زعفران ( آبکرده و غلیظ ) : به میزان لازم
زیره (آ سیاب شده ) : به میزان لازم
تخم گشنیز ( آسیاب شده ) : به میزان لازم
مرغ ( بدون استخوان و پوست ) : نیم کیلو
گوجه فرنگی : به میزان لازم
سبزی ( اختیاری ( معطر )) : به میزان لازم

 

روش تهیه

 

در ابتدا گوشت مرغ را 2 بار چرخ کرده و با نمک ورز دهید. پیاز رنده شده را با سیر رنده شده، سماق، کره‌ نرم‌ شده، ادویه‌ ها و محلول زعفران غلیظ مخلوط کنید. سپس به  گوشت اضافه نمایید . آن را یک ربع کنار بگذارید؛ سپس اگر آب اضافی داشت بگیرید. مواد را به خوبی و مدت مناسب ورز دهید تا انسجام لازم را بدست آورد.
مواد را داخل یک تابه مستطیلی بریزید. آن را یکدست و یک نواخت پخش کنید. وقتی کمی بافت گوشت پخته و سفت شد، آن را برش زده و سپس هر تکه را برگردانید تا دو طرف آن سرخ شود. دیس بزرگی بردارید. گوجه، کمی سبزی خوردن و یک پیاز دورش بچینید و کباب های آماده شده را در آن سرو نمایید.

آموزش آشپزی کباب کوبیده مرغ

آموزش آشپزی کباب کوبیده مرغ