آموزش آشپزی کیبه سیب زمینی ، یک غذای بیروتی است. این غذا بیشتر شبیه به کیک درست می شود و برای تزیین میز مهمانی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. مواد لازم زیر، برای شش نفر کافی است.

مواد لازم برای تهیه کیبه سیب زمینی

    نان سوخاری خرد شده 2 عدد
کره ذوب شده 4 قاشق
سیب زمینی متوسط 6 عدد
نمک 1 و 1/2 قاشق چایخوری
فلفل سیاه 1/4 قاشق چایخوری
تخم مرغ 1 عدد
روغن 2 قاشق
پیاز متوسط خرد شده 2 عدد
گوشت چرخ کرده 400 گرم
قرص عصاره مرغ خرد شده 2 عدد
بادام پرک تست شده 2 قاشق
فلفل سیاه 1/4 قاشق چایخوری
پنیر پیتزا یا پارمزان به دلخواه

طرز تهیه کیبه سیب زمینی

ابتدا فر را بادمای 220 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. سپس ، سیب زمینی ها را با پوست آب پز کنید. آنها را با گوشت کوب به خوبی له کنید، نباید تکه درشت سیب زمینی در غذا وجود داشته باشد. تخم مرغ و نمک و فلفل به سیب زمینی ها اضافه کرده و آنها را بگذارید کنار.
تابه ای انتخاب کنید و داخلش روغن ریخته و روی گاز بگذارید. پیاز را ریز خرد کرده و داخل آن تفت دهید. سپس گوشت چرخ کرده را هم اضافه کنید و تفت دهید.  عصاره گوشت را در 2 قاشق آب جوش حل کنید و روی گوشت بریزید. پادام پرک و ادویه دلخواه، نم فلفل پودر سیر و آویشن، را به مواد اضافه کنید. بگذارید کمی گوشت شما بیشتر بپزد. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید.

یک قالب به اندازه حجم موادتان انتخاب کنید و کف آن را با کره یا روغن کمی چرب کنید. یک لایه از سیب زمینی را کف آن پهن کنید. و سپس روی آن ، ابتدا کمی پنیر، و بعد مواد گوشتی را پخش کنید.  سپس باقی مانده سیب زمینی را روی لایه گوشتی بریزید و آن را با قاشق صاف کنید. دو قاشق کره آب کرده و روی مواد بریزید و خرده های نان تست را پخش کنید. و دو قاشق کر ه دیگر را نیز روی نان ها بریزید.
قالب را برایمدت 20 تا 25 دقیقه در فر قرار دهید تا زمانی که روی آن طلایی شود.

آموزش آشپزی کیبه سیب زمینی

آموزش آشپزی کیبه سیب زمینی