اگر به سراغ یک راه انداز کافی شاپ بروید، به شما توصیه می کند که برای جذاب شدن منوی کافی شاپ خود به سراغ گزینه هایی بروید که در منوی دیگر کافه ها به ندرت یافت می شود.

یا این که حداقل چند مورد ویژه و مختص به کافی شاپ خود داشته باشید. شاید باورکردنی نباشد اما بسیاری از دسرهای خوشمزه و جذاب را از میان دستور آشپزی های خانگی خواهید یافت.

به طور مثال در اینجا روش تهیه دسر محلبی پسته را آموزش می دهیم.

 

محلبی پسته

محلبی پسته

مواد لازم برای دسر محلبی پسته

2 لیوان شیر
1 قاشق غذا خوری نشاسته
1 قاشق غذا خوری آرد
2 قاشق غذاخوری شکر
2 قاشق غذا خوری خامه
4 قاشق غذاخوری پودر پسته
مقداری وانیل
کمی رنگ سبز خوراکی

روش تهیه دسر محلبی پسته

یک ظرف مناسب برداشته و روی شعله گاز قرار دهید. سپس دو لیوان شیر را به همراه شکر، آرد و نشاسته داخل این ظرف ریخته و هم بزنید. هم زدن خود را تا جایی ادامه دهید که مواد به خوبی با یکدیگر آمیخته شده و خوب پخته گردند.

بعد از این که مواد با هم مخلوط شدند نیز به همز دن ملایم ادامه دهید تا شیر ته نگرته و مخلوط به قوام مناسبی برسد.

وقتی احساس کردید مخلوط پخته شده و تقریبا آماده است؛ پودر پسته و کمی وانیل را به آن اضافه کرده و تا 10 بشمارید. سپس حرارت را خاموش کرده و مخلوط را به ظرف دیگری انتقال دهید تا با سرعت بیشتری خنک شود.

پس از این که مخلوط ما خنک شد، خامه را که پیش از این زده شده و پف کرده، را به آن اضافه کرده و باز مقداری هم می زنیم. در این مرحله خیلی مایل به رسیدن به مخلوط یکنواخت نیستیم. اتفاقا ماندن خامه به صورت حل نشده در محلول خوشایند و جذاب خواهد بود.

حالا می توانید محلبی پسته را در ظرف های دلخواه خود ریخته و به شکلی که می خواهید با تکه های پسته یا چیپس شکلات تزئینش نمایید.