یکی از غذاهای قدیمی کشورمان, یتیمچه است که مهم ترین مواد آن بادمجان است. این غذا به صورت ساده با بادمجان, سیر و پیاز و گوجه تهیه می شود, اما در بعضی مناطق گوشت قرمز و مرغ هم به آن اضافه می کنند. با موادی که ذکر کردیم می توانید برای 4 نفر یتیمچه درست کنید. با ویکی فودز همراه باشید تا دستور پخت و تهیه ی یتیمچه را آموزش ببینید.

مواد لازم یتیمچه

بادمجان بزرگ 4 عدد
گوجه فرنگی 4عدد
پیاز 2 عدد
سیر 4 حبه
روغن مایع به اندازه کافی
زردچوبه به اندازه کافی
فلفل سیاه به اندازه کافی
نمک به اندازه کافی

دستور پخت و طرز تهیه

در ابتدا پیاز و سیر را به صورت نگینی قطعه قطعه می کنیم و سپس با مقداری روغن مایع در یک تابه تفت می دهیم تا اندکی سبک شود و رنگشان هم تغییر کند. سپس بادمجان ها را پوست می کنیم و به صورت مکعبی در اندازه حدودا 1 تا 2 سانتی متر رد می نماییم. اگر بادمجانتان تلخ باشد باید آن ها را در ظرف مناسب بریزید و کمی نمک رویشان بپاشید. با این کار آب اضافی و تلخی بادمجان گرفته می شود. حال بادمجان ها را آبکشی کنید و بعد از خشک کردن سرخ کنید.

یتیمچه

یتیمچه

بعد از اینکه به اندازه یکافی سیر و پیازتان طلایی شد, مقداری روغن به آن بیافزایید و بعد از آن بادمجان ها را اضافه کنید و تفت بدهید. زمانی که بادمجان ها هم مقداری سرخ شد, گوجه فرنگی را که خرد کرده اید به آن بیافزایید. تمامی مواد را به خوبی با یکدیر مخلوط کنید و بگذارید با حرارت کم پخته شود و روغن مواد از مواد غذا جدا شود, به اصطلاح روغن بیندازد. بعد از اینکه روغن انداخت به این معنی است که غذای شما آماده ی سرو است. برای اینکه لذت بیشتری از غذای خوشمزه ی خود ببرید, پیشنهاد می کنیم این غذا را همراه با سبزی خوردن و نان تازه میل کنید.