با در دسترس بودن انار، فرصت خوبی است که به آموزش پخت غذایی بپردازیم که ماده اصلی اش، انار است. خورش انار دانه را می توان جز خوشمزه ترین غذاها دانست. مراحل آماده سازی این غذا حدود 15 دقیقه و زمان پختش، 60 دقیقه می باشد. مواد لازمی که در ذیل آمده، برای حدود 6 نفر کافی است. این غذای خوشمزه را همین امروز درست کنید و با خیالت راحت به صندلی بار آشپزخانه تان تکیه دهید و از مزه فوق العاده اش نهایت لذت را ببرید.

مواد لازم برای تهیه خورش انار دانه

مرغ کامل 1 عدد
سیر رنده شده 4 حبه
پیاز خرد شده 2 عدد
گشنیز تازه و خرد شده 2 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 4 قاشق غذاخوری
رب انار 4 قاشق غذاخوری
آب انار 2 لیوان
دانه انار مقداری
پاپریکا 1 قاشق چایخوری
روغن زیتون 1 یا 2 قاشق غذاخوری
روغن کمی
نمک و فلفل به میزان دلخواه

روش تهیه

در ابتدا، مرغ تان را بشوید. (حتما از مرغ تازه و غیرفریزری استفاده کنید) برای این خورش فرقی ندارد که از چه تکه هایی استفاده کنید ؛ می توانید بجای مرغ کامل از ران یا فقط سینه نیز استفاده کنید. این مسئله کاملا سلیقه ای است. مرغ کامل تان را به قطعات کوچک تقسیم کنید. آنها را با نمک، فلفل و پاپریکا مزه دار کنید. بهتر است نیم ساعت بگذارید تا ادویه ها به خوردش برود. سپس از روغن زیتون مخصوص سرخ کردن استفاده کرده و کمی از آن را داخل تابه بریزید. شعله گاز برای روغن زیتون می بایست حتما ملایم رو به کم باشد. پس از داغ شدن روغن، مرغ هایتان را سرخ کنید. زیر و روی مرغ ها باید کاملا برشته شوند.
در قابلمه ای، پیازتان را رنده درشت کنید(از  ریختن پیاز با تکه های درشت خودداری کنید) . آن را با نمک و فلفل سیاه و قرمز تفت دهید تا کمی نرم شود. سپس سیر رنده شده، گشنیز ریز خرد شده و دانه های انار را به قابلمه اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه آن را تفت دهید. اگر انار بیشتری از میزان ذکر شده در دسترس شما نیست، کمی از دانه ها را برای تزیین نگه دارید.
پس از تفت، رب گوجه فرنگی، آب انار و رب انار را نیز اضافه کرده و با شعله بسیار کم همه مواد را خوب تفت دهید. زمانیکه مواد یکدست شده و به جوش افتاد، باید تکه های سرخ شده مرغ را داخل قابلمه چید. حدود 45 دقیقه زمان لازم است تا مرغ ها بپزند و خورش شما به اصطلاح جا بیافتد. دقت کنید که سس شما باید حتما به غلظت بیافتد؛ پس در حین پخت اصلا به آن آب اضافه نکنید.
پس از جا افتادن، آن را در ظرف سرو تان کشیده، و با دانه های انار آن را تزیین کنید.

چند نکته:
1 اگر از اناری استفاده می کنید که بسیار ترش است، بهتر است از یک قاشق شکر نیز استفاده کنید. زمان اضافه کردن شکر، مرحله ایست که آب و رب انار را اضافه کردید. البته مزه این غذا، کاملا بسته به ذائقه شما دارد.
2 این غذا را نباید با ماست سرو کنید زیرا در آن ماده ای ترش بکار رفته است. می توانید از سبزی خوردن سالاد کاهو و یا سالاد فصل برای کنار غذا استفاده کنید.
3 برای برنج این خورشت، پیشنهاد می کنیم باقالی پلو را یکبار امتحان کنید. هم ترکیب رنگی زیبایی در کنار هم دارند و هم مزه ای خوشمزه را تست خواهید کرد.
4 برخی برای رنگ دادن به مرغ شان، کمی زعفران دم کرده داخل آن می ریزند. ترکیب مزه ترش انار و طعم زعفران، اصلا مطبوع نیست. پس از این کار اجتناب کنید.

آموزش پخت خورش انار دانه

آموزش پخت خورش انار دانه