ترشه تره

ترشه تره یکی از خوشمزه ترین آموزش های پخت غذاهای محلی است. این غذا که اصالتش برای گیلان است، برای آن دسته افرادی که به دنبال غذای بدون گوشت هستند، مناسب می باشد. مدت زمان آماده سازی این غذا 10 دقیقه و زمان پخت آن، حدود یک ساعت است.

مواد لازم برای 4 نفر

سبزیهای معطر  ۱ کیلوگرم
نعناع   ۱ پیمانه
برنج   یک دوم پیمانه
آبلیمو   به میزان لازم
روغن  به میزان لازم
سیر   نصف بوته
زردچوبه    به میزان لازم
نمک   به میزان لازم
فلفل سیاه   به میزان لازم
تخم مرغ   ۲ عدد

طرز تهیه خورش  ترشه تره

سبزی های معطر این غذا ،  گشنیز، اسفناج، جعفری، تره، برگ چغندر، شوید و چند شاخه شنبلیله است. البته اگر به سبزی های محلی گیلان دسترسی دارید، بجای استفاده از نعنا، سبزی خالواش، که محلی است، را جایگزین کنید.
سبزی ها را خرد کرده و همراه با برنج از قبل خیس شده، در قابلمه ای بریزید. حدود سه لیوان آب به آنها اضافه کنید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بپزند. بعد از پختن، مواد را آبکشی کنید و سپس دوباره به قابلمه بازگردانید. آب لیمو را اضافه کنید و بگذارید خورش شما کمی لعابدار شود. می توانید از یک قاشق غذاخوری آرد برنج یا آرد گندم هم برای لعابدار شدن استفاده کنید.
تابه ای بردارید و کمی روغن درونش بریزید. سیر ، فلفل سیاه و زردچوبه را تفت دهید و کمی نمک به آنها اضافه کنید. مزه اش را بچشید. در صورت تمایل می توانید از کمی آب لیمو استفاده کنید.
بعد از آماده شدن، تخم مرغ ها را روی خورش تان بشکنید و بگذارید تا کمی بپزند. البته می توانید آنها را جدا بپزید و روی خورش بریزید.
این خورش هم با نان و هم با برنج سرو می شود.
نکته: بجای آب لیمو می توانید از رب گوجه سبز استفاده کنید.

آموزش پخت ترشه تره گیلان

آموزش پخت ترشه تره گیلان

گوشت ترش گیلان

گوشت ترش، شباهت زیادی به مرغ ترش دارد و غذایی بسیار خوشمزه است. آموزش پخت این غذا بسیار ساده می باشد و صرف 15 دقیقه برای تهیه، و 120 دقیقه برای پخت، غذایی بسیار لذیذ خواهید داشت.

مواد لازم

روغن   به میزان لازم
سبزیهای معطر ۵۰۰ گرم
پیاز  ۱ عدد
سیر  ۳ حبه
گوشت   ۳۰۰ گرم
لپه  یک چهارم پیمانه
زردچوبه  به میزان لازم
رب گوجه فرنگی  ۱ قاشق غذاخوری
آبلیمو  به میزان لازم
نمک   به میزان لازم
فلفل   به میزان لازم
تخم مرغ  ۲ عدد

طرز تهیه گوشت ترش

سبزی های معطر این خورش تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و سبزی محلی چوچاغ می باشند. اگر این سبزی محلی در دسترس نیست از نعنا استفاده کنید. برای گوشت، مغز ران، بهترین انتخاب است. لپه تان را از شب قبل خیس کنید؛ چند مرتبه آب آن را عوض کنید. بجای آب لیمو می توانید از رب گوجه سبز یا آب غوره استفاده کنید.  استفاده از رب اختیاری است، می توانید از گوجه فرنگی استفاده کنید.
ابتدا ، سبزی هایتان را تفت دهید. در قابلمه ای دیگرپیاز، سیر ، گوشت قرمز و لپه تان را خوب تفت دهید. کمی فلفل سیاه و زردچوبه به آنها بزنید. سپس با دو لیوان آب، بگذارید تا موادتان بپزند.
بعد از تفت خوردن سبزی ها، اگر دوست داشتید دو قاشق غذاخوری رب به آنها بزنید. سپس آب لیمو و نمک و فلفل به آن بزنید و به قابلمه گوشت اضافه اش کنید.
بگذارید تا خورش تان جا بیافتد. در آخر تخم مرغ ها را در قابلمه شکسته و هم بزنید تا با مواد مخلوط شوند. این غذا معمولا با برنج کته سرو می شود.

آموزش پخت گوشت ترش گیلان

آموزش پخت گوشت ترش گیلان