یکی از کباب های معروف، کباب قفقازی است که به دلیل طعم خوبش در کل جهان فراگیر شده است. این کباب خوشمزه در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارد. این کباب از ترکیب گوشت سفید و گوشت قرمز تهیه می شود. با مواد اولیه ای که در این مطلب ذکر می کنیم، برای ۴ نفر می توانید کباب قفقازی درست کنید. برای دریافت دستور پخت کباب قفقازی این مطلب را دنبال کنید.

مواد لازم کباب قفقازی

راسته گوساله ۴۰۰ گرم
سینه مرغ ۴۰۰ گرم
ماست نصف لیوان
پیاز ۲ عدد
فلفل دلمه ای ۴ عدد
روغن زیتون ۲قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده ۱قاشق غذاخوری
کره ۵۰ گرم
فلفل سیاه به اندازه کافی
نمک به اندازه کافی

طرز تهیه و دستور پخت

کاسه ای مناسب انتخاب کنید و روغن زیتون و ماست و مقداری فلفل سیاه را داخل کاسه بریزید. پیازها را خرد کنید و به کاسه اضافه نمایید. مواد را با قاشق و یا دست به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شوند.
گوشت مرغ و گوشت گوساله را قطعه قطعه کنید و داخل کاسه بریزید. در این مرحله باید گوشت ها را با دست با مخلوط ماست به خوبی هم بزنید تا همه ی نقاط گوشت به مخلوط ماست آغشته شود. بعد از این کار یک سلفون روی درب کاسه بکشید و جهت طعم گیری بیشتر داخل یخچال قرار دهید. برای طعم گیری مناسب باید دو ساعت در یخچال بماند. بعد از آن که دو ساعت در یخچال به خوبی طعم گرفت، گوشت را از یخچال خارج می کنیم.

کباب قفقازی

کباب قفقازی

برای سیخ کردن گوشت ها یکی در میان گوشت مرغ و گوشت گوساله به سیخ می زنیم و بین هر دو گوشت مقداری فلفل دلمه ای قرار می دهیم. پس از اینکه تمام گوشت ها را سیخ کردیم و نمک زدیم ، می توانیم گوشت ها را روی ذغال یا کباب پز کباب کنیم.
راهی دیگر هم وجود دارد و آن هم قرار دادن سیخ درون فر است. ولی توصیه می کنیم برای داشتن کباب بهتر از زغال استفاده نمایید. زمانی که گوشت ها کباب می شوند باید کره و زعفران را مخلوط نماییم و با برس روی کباب ها می زنیم تا خشک نشوند.
دقت داشته باشید که کباب ها با زعفران بسیار خوش رنگ می شوند و طعم بهتری هم به خود می گیرند. برای خوردن کباب خوشمزه تر باید چند سیخ گوجه فرنگی هم اضافه کنید و کبابی کنید. پس از اتمامم پخت کباب ها آن را همراه با نان و یا برنج میل کنید.