یکی از بهترین مواد غذایی گیاهی، بادمجان است که تقریبا همه به آن علاقمند هستند. بادمجان به دلیل داشتن فیبر بالا و خواص زیادی که دارد، می بایست در برنامه غذایی خانواده ها حتما گنجانده شود.

در این مطلب، به آموزش پخت کوفته بادمجان می پردازیم که غذایی بسیار خوشمزه و در عین حال، مناسب برای میز مهمانی است. این غذا در سی دقیقه آماده می شود و تهیه آن بسیار ساده است و شما می توانید برای خانواده ی خود که روی صندلی غذاخوری منتظر صرف دست پخت خوشمزه ی شما هستند، پذیرایی کنید.

مواد لازم برای تهیه کوفته بادمجان

بادمجان قلمی 4عدد
گوشت چرخ شده 100 گرم
پیاز2  عدد
مغز گردو 4 عدد
پودر نان باگت یا پودر سوخاری 1 لیوان
تخم مرغ1  عدد
سیر 1 حبه
جغفری4  قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی 2عدد
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

روش تهیه کوفته بادمجان

اولین نکته ای که باید بدانید این است که برای کمتر جذب شدن روغن، بهتر است بادمجان پوست گرفته شده و نمک زده شده را به مدت دو ساعت، بگذاریم در جایی گرم تا عرق کند. پس، با شستن و پوست گرفتن بادمجان هایتان، آن ها را یا به صورت حلقه ای و یا به صورت برش های دراز طولی بریده و کمی نمک رویشان بپاشید. پس از درآمدن عرق روی شان، آنها را بشویید و با دستمالی خشک کنید . سپس با برس مخصوص، روی آنها را با کمی روغن زیتون، چرب کنید.
سعی کنید فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد از سی دقیقه قبل از شروع کار روشن کنید. بادمجان های چرب شده را داخل سینی فر چیده و می گذاریم تا رویشان طلایی شود. بادمجان ها را کنار بگذارید تا از حرارت بیافتند. در این حین، پیازی را رنده کرده و آب آن را بگیرید. جعفری را نیز ریز خرد کنید. پس از سرد شدن بادمجان ها، آنها را همراه با پیاز در دستگاه غذاساز، میکس کنید.
سپس مغز گردو، جعفری، پنیر چدار ، آرد سوخاری، تخم مرغ و نمک و فلفل و زدچوبه و تخم گشنیز را نیز می ریزیم و می گذاریم مواد حسابی با هم ترکیب شده و یکدست شوند. (نکته: بجای پنیر چدار می توانید از پارمزان نیز استفاده کنید، اما مزه چدار بهتر است؛ پنیر پیتزا را نمی توانید استفاده کنید زیرا که ذوب می شود). سپس گوشت چرخ کرده تان را نیز به مواد اضافه کرده و می گذاریم تا دستگاه مواد را حسابی ترکیب کند.
پس از یکدست شدن مواد، آن را در ظرفی در بسته ریخته و به مدت سه ساعت داخل یخچال می گذاریم. برای تهیه این کوفته، بهتر است روغن زیادی در تابه بریزید تا به صورت شناور سرخ شوند. موادتان را از یخچال در آورید. سه کاسه بردارید. در یکی آرد سفید بریزید(نمک، فلفل و آویشن به آن بزنید)، در دومی تخم مرغی را بشکنید و با چنگال آن را کمی بزنید تا یکدست شود و در کاسه سوم، آرد سوخاری(بهتر است درشت دانه باشد) می ریزیم(درصورت نداشتن آرد سوخاری، مغز نان باگت را خشک کرده و پودر کنید). روغن تان را داغ کنید. از موادتان به اندازه یک گوله متوسط(گردوی بزرگ) بردارید. آن را ابتدا در آرد، بعد تخم مرغ و سپس در آرد بزنید. و در روغن به صورت شناور سرخ کنید. بعد از سرخ شدن آنها را روی دستمال کاغذی بگذارید تا روغن اضافه اش گرفته شود.

روش تهیه سس

برای سرو کوفته های بادمجان نیاز به سسی خوشمزه نیز داریم. برای تهیه سس، ابتدا یک پیاز را ریز رنده کنید. آن را با فلفل تفت دهید. سپس گوجه های رنده شده را همراه با کمی رب گوجه و نمک و آویشن و فلفل قرمز اضافه کرده و مرتب هم می زنید. شعله باید ملایم باشد. سپس فلفل دلمه ای را نگینی خیلی ریز برش داده و اضافه می کنید و ده دقیقه دیگر هم بزنید. وقتی سس شما غلیظ شد، شعله را خاموش کنید.

 

آموزش پخت کوفته بادمجان

آموزش پخت کوفته بادمجان