اگر با خرید تور گردشگری عازم کشوهای نیوزیلند و استرالیا سفر کنید، به رستورانهای آن که مراجعه کنید میتوانید این دسر خوشمزه را میل کنید.

دسری به نام پاولووا

 

دسر پاولووا

دسر پاولووا

مواد لازم برای دسر پاولووا :

سفیده تخم مرغ      4 عدد
شکر      یک پیمانه
وانیل      نصف قاشق چایخوری
سرکه سفید     یک قاشق چایخوری
آرد ذرت      نصف قاشق چایخوری

مواد رویه دسر پاولووا :

خامه زده     یک پیمانه
شکر     یک و نیم قاشق غذاخوری
وانیل      نصف قاشق چایخوری
میوه‌جات فصل/ خرد شده      به مقدار دلخواه

طرز تهیه دسر پاولووا :

در ابتدا فر را در درجه ی 120 درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. سپس سینی فر را با یک ورق فویل بپوشانید و آن را با کمی کره ی ذوب شده چرب کنید تا مواد به آن نچسبد.
حال روی آن آرد بپاشید و کمی سینی را تکان دهید تا آرد به همه جای سینی سرایت کند. حال سینی را برگردانید تا آرد های اضافه از آن ریخته شود.
حال دایره ای به قطر 18سانتی متر رویل فویل رسم کنی و سنی را کنار بگذارید. سفیده ها را حدود یک دقیقه در یک کاسه بزرگ با همزن برقی بزنید تا کاملاً فرم بگیرد. سپس شکر را قاشق قاشق به آن اضافه کنید.
صبر کنید تا شکر قبلی حل شود و سپس قاشق بعدی را اضافه کنید. سپس وانیل را نیز اضافه کنید و پس از آن سرکه سفید و آرد ذرت را روی مرنگ بپاشید و با قاشق آن را به آرامی هم بزنید.
حالا این مواد را در وسط دایره ای که روی فیل رسم کرده این بریزید و و آن را به آرامی به اندازه دایره پهن نمایید.
این سینی را برای مدت 60 الی 70 دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا خشک و سفت شود.
سپس فر را خاموش کنید و در فر را نیمه باز کنید و اجازه دهید تا مرنگ در داخل فر به تدریج خنک شود. سپس آن را از فر خارج نمایید و از فویل جدا کنید و در ظرف مورد نظرتان قرار دهید.
بعد از آن روی این مواد خامه ی زده شده بریزید و میوه های خرد شده را به عنوان لایه ی آخر روی دسر بچینید و درون یخچال قرار دهید تا خنک شود.