معمولا ارتباط مشتری های فست فود با پرسنل آنجا جهت سفارش غذا و تصویه حساب از طریق کانتر انجام می گیرد. کانتر همان محوطه جلوی آشپزخانه فست فود که صندوقدارها و پرسنل بک در آنجا حضور دارند که ضمن سفارش گیری از مشتریان غذا را برای آنها درون سینی ها می چینند.

کانتر در واقه شما را از داشتن میزکار جداگانه و خرید میز فلزی برای صندوق دار بی نیاز می کند.

کارایی کانتر در فست فود بسیار مهم است و در واقع پل ارتباطی بین مشتری و صندوق دار است. جنس این میز کار همه کاره هم سفارش می گیرد و هم بسیاری از کارهای دیگر را راه می اندازد بسیار مهم است که هم مقاوم باشد و در عین حال زیبا و قابل شستوشو.

ابعاد کانتر: هرچند کانتر را بر اساس فضای موجود در فست فود سفارش می دهند اما کانتر با طول بیشتر می تواند کارایی پرسنل را بالاتر ببرد.

با اینکه عرض استاندارد برای کانتر ها 65 سانتی متر اعلام شده اما امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد اما در این موارد نکاتی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید.

در صورتی که عرض کانتر کم باشد احتمال افتادن وسایل از روی آن وجود دارد و در صورتی که عرض آن بیشتر از حد استاندارد باشد کار بر روی آن کمی دشوار خواد شد. در خصوص ارتفاع کانتر هم باید گفت ارتفاع مطلوب بین 90 تا 110 سانتیمتر است. سعی کنید تا اندازه های استاندارد را به کار ببرید تا مشکل خاصی پیش نیاید.

کانتر فست فود

کانتر فست فود

جنس کانتر: کانتر ها معمولا از جنس MDF هستند اینم مورد به خاطر تنوع رنگ و قیمت مناسب آن است. اما گزینه های دیگری هم برای انتخاب وجود دارد. بعنوان مثال برای سطح رویی آن که نقش میزکار را دارد سنگ کورین یا طبیعی هم کاربرد دارد.

چیدمان روی کانتر: یکی از فضاهای بسیار مهم بر روی کانتر محل قرار گیری صندوق می باشد. بدیهی است که مشتریان برای دادن سفارش جلوی صندوق تجمع می نمایند، لذا بهتر است که شما محل قرار گیری صندوق را در مکانی در نظر بگیرید که با تجمع مشتریان به مشکل نخورید. بهتر است که صندوق در وسط قرار نگیرد، زیرا باعث اختلال در سرویس دهی می شود.