در ایران شهرهای زیادی برای سفر و گردشگری وجود دارد، اما در میان تمام این زیبایی های فوق العاده، استان مازندران جای خود را در دل مسافران تا حد زیادی بیشتر از سایر استان ها باز کرده است.
دلیل آن شاید جاده های منتهی به این استان و دسترسی آسان به آن است. البته نباید از نقش پر رنگ دریای خزر نیز چشم پوشی کنیم، به هر حال، همین دریای زیبا خود جاذبه ای بزرگ برای گردشگری است.
حال که فصل، فصل بهار است و طبیعت زیبای مازندران، دوباره زنده شده است، مسافران بیشتری به آن سفر می کنند.
ما نیز به همین منظور قصد داریم چند تا از بهترین رستوران های مازندران را به شما معرفی کنیم تا شاید برای سفر بعدی خود، مایل باشید یکی از این رستوران ها را انتخاب کنید.

رستوران های مازندران؛ بهترین ها

اول باید از خود بپرسید، بهترین رستوران برای شما چه ویژگی باید داشته باشد. حتما میدانید که معیار ها برای هر فرد متفاوت است، یعنی شاید برای یک نفر، یک رستوران خوب، رستورانی است که صرفا غذاهای خوشمزه ای درست می کند. برای برخی دیگر، رستورانی که زیبا ترین و بهترین میز و صندلی رستورانی را خریداری کرده است، رستوران برتر است.
اکنون ما می خواهیم تعدادی از رستوران های خوب مازندران را که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند به شما معرفی کنیم:

 

رستوران حاج حسن ساری

رستوران حاج حسن ساری

رستوران حاج حسن ساری

همان طور که از عنوان پیداست، این رستوران در ساری قرار گرفته است. پیدا کردن این رستوران اصلا کار سختی نیست، چرا که اگر به ساری بروید، از هر کس بپرسید، شما را به این رستوران راهنمایی می کنند.
رستوران حاج حسن، رستورانی بزرگ در ساری است که چشم انداز زیبایی دارد، یعنی پنجره های آن دید به جنگل دارند و این موضوع سبب می شود که بر محبوبیت این رستوران افزوده شود.
در رستوران حاج حسن، منتظر یک معماری و دکوراسیون داخلی رستورانی لوکس نباشید، در این رستوران همه چیز ساده است، اما چشم انداز و طعم غذاهای فوق العاده ی آن، به هر چه دکوراسیون داخلی رستورانی است، می ارزد.
به گفته ی بسیاری از مسافران، خورشت سیرانار، کباب‌ها و ماهی قزل آلا حاج حسن بسیار خوشمزه اند، اما چلوگردن، ماهیچه ها و میز اردوو آن که مخصوص گیاهخواران است، حرف اول را می زنند.
البته باید بگوییم که به این رستوران که می روید، خود را برای یک منوی تقریبا گران آماده کنید. رستوران حاج حسن را می توانید در کیلومتر 2 جاده ساری – نکا بیابید.

دکان ویچ ساری

دکان ویچ ساری

دکان ویچ – ساری

رستوران بعدی که در ساری می توانید به آن بروید و یک غذای خوشمزه میل کنید، دکان ویچ است. این رستوران فضای کوچکی دارد، پس نمی توانید فضای زیادی را برای نشستن پیدا کنید. اما همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و رست بیف آن تعریفی است.
این رستوران را می توانید در ساری، خیابان فرهنگ، کوی پیوندی، رو به روی پارک پیدا کنید.

رستوران مارشو ساری

رستوران مارشو ساری

رستوران مارشو – ساری

رستوران بعدی هم در ساری قرار گرفته است. اگر دوست دارید در سفر در یک فضای خانگی یک غذای خوشمزه میل کنید، رستوران مارشو بهترین گزینه برای شما است.
این رستوران فضای دنج و کوچکی دارد و مارشو، ترشی لبو و زیتون کار دست خودشان است. در این رستوران سه نوع کته کباب، کباب تابه‌ای با سس گوجه و سیب زمینی خوشمزه‌ درست ی شود. به گفته ی مسافران، کباب بره و ماهی قزل آلای این رستوران بسیار خوشمزه است. به عنوان مثال کباب بره در این رستوران را می توانید با قیمت 29 هزار تومان سفارش دهید. این رستوران در مازندارن- خیابان ۱۵ خرداد، خیابان پیام نور (بیست متری اول)، ابتدای خیابان بهمن غربی قرار گرفته است.

رستوران هودین محمود آباد

رستوران هودین محمود آباد

رستوران هودین – محمودآباد

مسیر بعدی محمود آباد است. اگر می خواهید یک کته کباب خوشمزه، یا میرزا قاسمی یا کباب ترش فوق العاده میل کنید، رستوران هودین بهترین گزینه ای است که می توانید انتخاب کنید. در رستوران هودین، قیمت غذاها بسیار معقول است و برای رفتن به آن، باید به خیابان اصلی محمود آباد بروید و مسیر را پیش بگیرید. البته باید بگوییم این رستوران، رستوران شلوغی است که برای آن که جایی برای خود و همراهانتان پیدا کنید، باید کمی دست بجنبانید.

 

رستوران حسن رشتی

رستوران حسن رشتی

حسن رشتی – نوشهر

حالا به نوشهر می رویم، شهری زیبا که بسیاری از مسافران را به خود جذب می کند. رستوران حسن رشتی، یکی از رستوران های معروف شمال است که همه آن را می شناسند. این رستوران از رستوران های قدیمی نوشهر است و برای تهیه ی غذاهای محلی اش، زبان زد است.
طراحی و دکوراسیون رستوران حسن رشتی، بسیار ساده است و مانند بسیاری از رستوران های شمال، معمولی است، اما غذاهایی که در این رستوران تهیه می شوند را با هیچ چیز نمی توانید مقایسه کنید. غذاهایی مثل کباب ترش، ماهی سفید، باقالاقاتوق، مرغ شکم پر و ترشی تره از غذاهای بسیار محبوب این رستوران هستند، که شما می توانید آن ها را با قیمتی بسیار منصفانه خریداری کنید.
از دیگر نکات مثبت این رستوران این است که بعد از خوردن غذا می توانید به بازار محلی نوشهر بروید که تنها ده دقیقه از شما فاصله دارد. حتی در این بازار می توانید خوراکی های محلی بخرید و بعد هم در قهوه خانه ی آن یک استکان چای لب سوز میل کنید. این رستوران در مازندران، نوشهر خیابان فردوسی شمالی، روبروی ترمینال فجر واقع شده است.

رستوران امیر تهرانی

این رستوران بین نوشهر و رویان قرار گرفته است و تمامی غذاهای آن خوشمزه است، البته مسافران می گویند که چنجه، کباب برگ و میرزا قاسمی آن فوق العاده است.

رستوران البرز

اگر می خواهید در یکی از بهترین رستوران های مازندران، کباب و میرزاقاسمی خوشمزه میل کنید، به محمودآباد، نرسیده به جایگاه CNG بروید و یک غذای خوشمزه میل کنید.

این ها، تعدادی از بهترین رستوران های مازندران بودند که شما می توانید بنا بر سلیقه ی خود در سفرهای بعدی به این استان انتخاب کنید.
البته باید بگوییم که از آن جایی که استان مازندران، یکی از گردشگر پذیرترین استان های کشور است، رستوران های مختلفی را در خود جای داده است که هر کدام دارای ویژگی های مختلفی هستند، چشم اندازهای متفاوتی دارند و هر کدام غذاهای فوق العاده ای را سرو می کنند.