بوی کباب از هر نوعی که باشد همه را سر میز شیشه ای شام می کشاند. کباب جز غذاهای لذیذی است که تقریبا همه دوست دارند. آموزش آشپزی امروز یک کباب جدید است: اسکندر کبابی. این کباب جز غذاهای اصیل کشور ترکیه است و غذایی اعیانی بحساب می آید. با ما همراه باشید تا در کنار هم این کباب خوشمزه را تهیه کنیم.
مواد لازم
500 گرم مغز ران گوساله
سس مارینه :
1 لیوان شیر
1 عدد پیاز
1  عدد گوجه فرنگی
2   تا 3 قاشق غذاخوری روغن مایع
1 قاشق غذاخوری سرکه
2 تا 3 حبه سیر
1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
زیره و آویشن مقداری
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
روغن مایع برای سرخ کردن
مواد لازم برای سس گوجه روی کباب:
2 تا 3 عدد گوجه فرنگی
1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
1 قاشق غذاخوری کره
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
مواد لازم برای تزیین
چند تکه نان بربری
1 لیوان ماست
جعفری خرد شده

طرز تهیه
تهیه این کباب چند بخش دارد پس صبور باشید و تمام مراحل را با دقت انجام دهید. ابتدا گوشت تان را به تکه های نازک، به اندازه کف دست، برش بزنید.
موادی که برای سس مارینه گفته شد را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. سپس گوشت های تکه شده را داخل سس مارینه بخوابانید. اکنون وقت آنست که گوشت شما حدود 2-3 ساعت در یخچال استراحت کند. پس در ظرف را بسته و آن را داخل یخچال بگذارید.
پس از گذشت زمان لازم، گوشت ها از ظرف حاوی سس خارج کنید. در تابه ای بزرگ کمی روغن بریزید و بگذارید گوشت تان روی حرارت ملایم سرخ شود. نمک و فلفل نیر با توجه به ذائقه تان به آن اضافه کنید.
در حین آماده شدن گوشت ها، سس گوجه را نیز با ترکیب همه مواد آماده کنید. زمانی که از سرخ شدن کامل گوشت ها مطمئن شدید، در سینی نان بربری بچینید و کباب ها را روی آن قرار دهید. سپس سس قرمز را روی کباب بریزید. برای آماده کردن سس قرمز، گوجه تان را با گوشت کوب برقی پوره کنید و سپس آن را با کمی رب، کره نمک و فلفل تفت دهید.
در ترکیه ماست را قبل از سس قرمز روی گوشت می ریزند. ولی با توجه به ذائقه ایرانی، ماست را در کنارکباب تان سرو کنید. می توانید از فلفل ها ی سبز هم روی این کباب استفاده کنید تا ترکیب رنگی زیبایی بدست آید.