اگر تصمیم به راه اندازی رستوران دارید و می خواهید در این زمینه با حرفه ای ها پیش رفته و کاملا تخصصی گام به جلو بردارید، توصیه می کنیم دست همکاری الفبای رستورانی را فشرده و با کمک این تیم تخصصی رستورانی شیک و منحصر به فرد داشته باشید.

الفبای رستورانی | راه اندازی رستوران

الفبای رستورانی | راه اندازی رستوران

الفبای رستورانی چیست؟

با مراجعه به وب سایت الفبای رستورانی به یک محیط کاملا تخصصی و حرفه ای وارد می شوید که شما را در زمینه ی راه اندازی و تجهیز رستوران، فست فود، و کافی شاپ همراهی می کند.

شما با انواع صندلی، میز، کاناپه، و مبلمان فضای باز مخصوص رستوران و فست فود و همین طور کافی شاپ آشنا شده و بهترین نمونه ها برای محیط مورد نظرتان پیشنهاد خواهد شد.

برندینگ رستوران و فست فود

اگر شما بخواهید در این زمینه به صورت کاملا حرفه ای عمل کرده و نامی ماندگار داشته باشید، پیش از هر چیزی باید روی برندینگ رستوران و فست فود خود کار کرده و برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

طراحی

در بخش طراحی الفبای رستورانی به شش قسمت معماری و دکوراسیون داخلی، تاسیسات، بسته بندی و گرافیک، منو، آموزش و مشاوره می رسیم.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شامل سالن غذاخوری، آشپزخانه، طراحی فضای بیرونی، سرویس های بهداشتی و نیز سالن انتظار می شود.

هر آن قدر که در دکوراسیون داخلی رستوران خود دقت و ظرافت به خرج داده و نسبت به آن حساس عمل کنید، ضریب اطمینان بالاتری برای مراجعه ی بعدی مشتریان خود دریافت خواهید کرد.

طراحی تاسیسات

در بخش تاسیسات رستوران نیز بهینه سازی و مهندسی بسیار تاثیر گذار هستند.
تاسیساتی که در الفبای رستورانی مورد توجه قرار گرفته از جمله جانمایی دقیق اتصالات الکتریکی، جانمایی دقیق انشعابات آب سرد، گرم و فاضلاب، جانمایی دقیق انشعابات گاز، جانمایی محل قرار گرفتن هود و دریچه ها و نیز جانمایی و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستند.

طراحی بسته بندی و گرافیک

همان قدر که طعم و کیفیت غذایی که ارائه می کنید اهمیت دارد، نوع بسته بندی شما نیز حائز اهمیت خواهد بود. مجموعه ی الفبای رستورانی با در اختیار داشتن افراد گرافیست و متخصص در این زمینه، خدمات بسته بندی و گرافیک را بر اساس نوع رستوران، فست فود و کافی شاپ در بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه می دهد.

بسته بندی باید به شکلی باشد که هم جذابیت داشته و هم در زمان حمل و نقل اسیبی به غذای داخل آن و چیدمانش وارد نشود.

همین طور روی بسته بندی ها باید اطلاعات کاملی از رستوران درج شده و به شکلی باشند که در صورتی که مشتری چند نوع غذای مختلف سفارش داده باشد، بتواند از روی بسته بندی غذاهای داخل آن را تشخیص داده و نیازی به باز کردن و چک کردن تک تک آن ها پیش نیاید.

طراحی منو

طراحی منو یکی از حساس ترین بخش ها در الفبای رستورانی ست. به این معنا که هر قدر در طراحی منو حرفه ای تر عمل کرده و از دانش و هنر در کنار یکدیگر بهره برداری کنید، بهتر خواهید توانست مشتری های خود را جذب کرده و در نهایت به فروش بالاتر و سود بیشتری دسترسی پیدا می نمایید.
ترکیب بندی منوی رستوران نخستین موردی ست که در اینجا باید به آن توجه کرده و طبق آن محصولات رستورانی خود را در آیتم های مختلف قرار دهید.

قیمت گذاری در منو می باید کاملا مهندسی شده و تنها به این روش است که مشتری ها به رستوران و محصولات رستورانی شما وفادار خواهند شد و خواهند ماند.

الفبای رستورانی مزایای طراحی منوی حرفه ای را به این شکل تعریف کرده است:

• سهم سود خود از هر آیتم را درک میکنید.
• نحوه قرار دادن و طرح بندی منو به طور چشمگیری بر سود شما تاثیر میگذارد.
• به کارگیری و یادگیری نحوه استراتژیک افزایش قیمت ها ، مقاومت مشتری را از بین میبرد.
• این سیستم کمک میکند تا بلافاصله آیتم های بی استفاده و به اصطلاح مرده را در منوی خود شناسایی کرده و زمان خدمات را بهبود بخشید.

راه اندازی- آموزش

در بخش آموزش رستورانی شما می باید چندین مرحله و شاخه از آموزش را در نظر داشته باشید. یک آموزش کارکردن کارکنان با تجهیزات مدرن آشپزخانه، دوم آموزش تهیه و نگهداری صحیح از مواد اولیه پخت و پز، سوم آموزش بهداشت فردی کارکنان رستوران، چهارم آموزش طبخ غذاهای منو، پنجم آموزش کارکنان سالن برای داشتن برخورد شایسته و سرویس دهی ممتاز به مشتریان رستوران، و در نهایت ششم آموزش مدیران رستوران که مستقیما در سوددهی و بهره وری و برندینگ موفق تاثیر خواهد داشت.

مشاوره

قبل از شروع رستوران می باید با متخصصان در این زمینه مشاوره های هدفمن داشته و این مشاوره ها شامل سه مرحله یعنی پیش از راه اندازی، در حین راه اندازی و پشتیبانی برای بالا رفتن راندمان پس از راه اندازی رستوان خواهد شد.

سیستم مشاوره الفبای رستورانی موارد زیر را تحت پوشش قرار می دهد:

• مدیریت پروژه و مشاوره
• مشاوره جهت اخذ جواز رستوران
• ایجاد طرح کسب و کار
• امکان سنجی
• توسعه منو شامل: غذا ها ، قیمت گذاری و طراحی منو
• مشاوره خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران
• مشاوره در زمینه طراحی فضاها (فضای غذا خوری ، فضای خارجی،سالن انتظار ، کانتر ، آشپزخانه)
• در زمینه خرید مبلمان
• مشاوره در زمینه خرید مواد اولیه
• شرح شغل برای کارکنان