با توجه به اینکه در سطح شهر فست فود های بسیاری وجود دارد رقابت بین این صنف بالاست و هر کدام روش های خاصی برای جذب مشتری پیش می گیرند. طراحی جذاب دکوراسیون داخلی یکی از کارهایی است که برای جذب مشتری انجام می شود. تا جایی که امکان دارد قیمت میز چوبی به کار رفته در فست فود از یک رستوران لوکس هم گرانتر باشد.

طراحی چوبی یکی از بهترین گزینه ها برای جذاب کردن رستوران، فست فود و کافی شاپ است. از آنجایی که چوب حس طبیعت را به خوبی منتقل میکند کاربرد آن در طراحی داخلی میتواند آرامش بخش باشد.

با توجه به اینکه چوب های مختلف رنگ های متفاوتی دارند ترکیب انواع چوب های می تواند در ایجاد فضایی گرم و صمیمی بسیار موثر باشد.

با استفاده از چوب هایی با رنگ روشن می توان فضا را بزرگ تر جلوه داد و در رستوران ها و فست فود ها و کافی شاپ هایی که فضای کوچکی دارند با این ترفند می توان فضا را بزرگتر نشان داد: و ترکیب چوب‌هایی با رنگ‌های متوسط با رنگ‌های سرد حس آرامش به وجود می آورد و برای کافی شاپ ها مناسب است.

دکوراسیون چوبی فست فود

دکوراسیون چوبی فست فود

به عنوان مثال می توان در کافی شاپ ها در کنار دکوراسیون چوبی با رنگ فندقی، از رومیزی ها یا کوسن ها یا پرده های آبی فیروزه ای استفاده کرد و حس آرامش و در عین حال شادابی را به مشتری القا کرد. و اصولا استفاده از چوب های حرفه که با کیفیت و طراحی خوبی همراه هستند باعث القای حس لوکس بودن مجموعه به مشتریان می شود. البته تشخیص این که چه چوبی استفاده گردد حائز اهمیت است.

قطعا با افزایش کیفیت چوب قیمت آن نیز بالاتر می رود. البته بدیهی است شما بر اساس نیاز و محیط خود باید به تهیه چوب ها بپردازید.

همچنین در محیطی که فضای آن با دکوراسیون چوبی طراحی شده، صدا پیچیده نمی شود. و برای فست فود ها و کافی شاپ های شلوغ و پر سر و صدا با استفاده از فضای چوبی می توان از پیچیده شدن صدا جلوگیری کرد و آرامش بیشتری در فضا برقرار کرد.

جدای از مباحث زیبا شناختی، یک آیتم بسیار مهم وجود دارد که معمولا از دید طراحان و صاحبان سرمایه به دور می ماند و این آیتم مهم سوسک می باشد. بله اصولا سوسک ها علاقه فراوانی به چوب داشته و به تخم گذاری در آنها می پردازند. بهتر است پیش از انتخاب دکوراسیون چوبی چاره ای برای مهار سوسک ها بیاندیشید.