به نقاط مختلف دنیا اگر سفر کنید، تنوع زیادی در غذاهای آنها خواهید یافت. برخی از این غذاها آنقدر هیجان انگیز هستند که مایلید تا با خرید تور خارجی، باز به آن دیار سفر کنید و از آن غذاهای خوشمزه میل کنید. برخی از رستورانها، آنقدر با کیفیت هستد که بسیاری برای صرف غذا در آنها ساعت ها بر روی صندلی انتظار مینشینند و برای رسیدن به نوبتشان صبر پیشه میکنند. از حق نگذریم، انتظار کشید برای صرف غذا در برخی از رستورانها واقعا لذت بخش است.
علاوه بر کشورمان که غذاهای سنتی و ایرانی بسیار خوشمزه ای را دارد، کشور های دیگر نیز از منوی غذایی لذیذی برخوردارند. جای دوری نمیرویم. در همین حوالی در کشور ترکیه،غذاهای بسیار خوشمزه ای سرو میشود که احتمالا مسافرانی که با تور ترکیه به آن سفر کرده اند، حتما ناخنکی به غذاها زده اند و تنوعی به خوردن و آشامیدن روتین خود داده اند. در ادامه ی مطلب به معرفی یکی از غذاهای محبوب در ترکیه خواهیم پرداخت و دستور پخت آن را به شما آموزش میدهیم. شاید بخواهید خود به عنوان یک سر آشپز بین المللی در آشپزخانه خودی نشان دهید. پس با ما همراه شوید.

معرفی لهمجون

این غذا در واقع یک نوع پیتزای ترکیه ایست که محبوبیت ویژه ای دارد. این پیتزای شرقی به دلیل طرز تهیه ی آسان و همچنین لذیذ بودنش بسیار معروف است. کمتر پیش می آید مسافری به این کشور سفر کند و از این پیتزایخوشمزه نچشد. حالا اگر شما فعلا قصد سفر به ترکیه را ندارید و میخواهید مزه ی آن را بچشید، ادامه ی مطلب را مطابعه فرمایید.

مواد لازم برای تهیه لهمجون

این غذا مانند سایر پیتزاها احتیاج به یک خمیر دارد تا مواد بر روی آن سوار شوند. برای درست کرد خمیر به مواد زیر نیاز هست:
پودر مخمر: سه و یک دوم قاشق چای خوری
شکر: یک دوم قاشق چای خوری
آب گرم: یک پیمانه   آرد: 5 پیمانه
نمک: 2 قاشق چای خوری   آب: یک دوم پیمانه
روغن مایع: یک چهارم پیمانه

بر ای پیتزا از سس سیر استفاده میشود که برای این سس به مواد زیر نیاز هست:
ماست ساده: یک پیمانه
جعفری ساطوری: 2 قاشق چای خوری
سیر رنده شده: یک قاشق چای خوری
نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

سس دیگری که به آن نیاز هست سس گوشت است:

مواد لازم برای تهیه سس گوشت:
سیر: 3 حبه رنده شده
پیاز متوسط: یک عدد ساطوری
ریحان ساطوری: 3 قاشق غذاخوری
نعناع ساطوری: 2 قاشق غذاخوری
پاپریکا: یک قاشق چای خوری
پودر زیره سبز: یک دوم قاشق چای خوری
پودر تخم گشنیز: یک دوم قاشق چای خوری
نصف فلفل دلمه ای سبز: نگینی ریز
نصف فلفل دلمه ای قرمز: نگینی ریز
آب لیمو ترش: 2 قاشق غذاخوری
روغن مایع: 2 قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی متوسط: 4 عدد
گوشت چرخ کرده گوسفند: 500 گرم
رب گوجه فرنگی: 4  قاشق غذاخوری
نمک و فلفل قرمز: به میزان لازم

و اما میپردازیم به طرز تهیه ی این غذای لذیذ ترکیه ای:

در ابتدا تابه ای بزرگ برداشته و آن را روی یک حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود. سپس سیر، پیاز، جعفری، ریحان، نعناع، پاپریکا، تخم گشنیز، زیره، فلفل های دلمه ای، آب لیمو ترش، روغن زیتون و گوجه فرنگی را در غذاساز ریخته و اجازه دهید تا به شکل یک خمیر در آید.
بعد از آن گوشت چرخ کرده را به همراه پوره سبزیجات در تابه مخلوط کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا گوشت پخته و آب آن تبخیر شود. بعد از آن نمک و فلفل آن را بچشید و در صورت نیاز کمی به آن بپاشید.
حال پودر مخمر و شکر را در یک پیمانه آب گرم حل کرده و 10 دقیقه روی آن را بپوشانید تا مخمر عمل کرده و روی آن کف کند. آرد و نمک را آورده، آنها را در یک کاسه ی بزرگ الک کنید و سپس آب گرم و روغن را به آن اضافه کنید. این مایه را با هم مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. در صورت نیاز یک دوم از آب باقیمانده را نیز به آن اضافه کنید. 8 دقیقه این خمیر را ورز دهید تا صاف و یکدست شود. حتما برای این کار از یک سطح آردپاشی شده استفاده کنید.
حال خمیر را گرد کنید و در یک کاسه ای که قبلا چرب کرده اید بذارید، سپس روی آن را ببندید و برای مدت یک ساعت آن را در یک جای گرم بگذارید. هنگامی که حجم خمیر دو برابر شد یک دقیقه آن را ورز دهید و کنار بگذارید.
برای تهیه سس سیر، ماست، جعفری و سیر را مخلوط و نمک و فلفل آن را اندازه کنید.
حالا خمیر را به ده قسمت مساوی تقسیم کنید. هر یک از آنها را به شکل بیضی در آورید . مقداری از مایه ی گوشتی که آماده کردید را روی آن خمیر ها بریزید و کناره های آن را مقداری به سمت داخل برگردانید. این خمیرها را به مدت 15 الی 20 دقیقه در دمای 220  درجه سانتی گراد در طبقه وسط فر بپزید و با سس سیر سرو کنید.