تنهایی و تنها ماندن را هیچ کسی توصیه نمی کند چه برسد به آنکه تنها غذا خوردن را! از آنجایی که مشغله های امروزی باعث شده اند تا برخی افراد به دور از خانواده و تنهایی غذا بخورند از این رو باید منتظر مشکلات بعدی هم باشند.

پژوهش های انجام شده درباره تغذیه نشان داده اند که به تنهایی غذا خوردن باعث به وجود آمدن مشکلات سلامت و اعصاب می شوند.

این پژوهش به وسیله دانشمندان دانشگاه آکسفورد و مرکز تحقیقات اجتماعی در انگلستان انجام شده و نشان می دهد، غذا خوردن به تنهایی می تواند خطری جدی برای سلامت افراد باشد.

امروزه یک چهارم از افراد بزرگسال به دلایل مختلف از جمله زندگی به تنهایی و به دور از خانواده، شرایط شغلی و خانوادگی یا به دلیل ناراحتی و کدورت یا مشکل های مالی به تنهایی غذا می خورند.

مطالعه بر روی 8 هزار نفر نشان داده است که افرادی که به تنهایی و به دور از خانواده غذا می خورند بد اخلاق تر هستند و کمتر از بقیه خوشحالند. در صورتی که این روند ادامه یابد ممکن است، به تدریج فرد دچار بیماری های اعصاب، افسردگی، احساس ناامیدی و مواردی از این دست شود و حتی امید به زندگی در او کاهش پیدا کند.

غذا خوردن در کنار خانواده

غذا خوردن در کنار خانواده

افرادی که بیش از اندازه کار می کنند، یا در ساعت های مخصوص صرف غذا در محل کار یا خانه مشغول کار هستند معمولاً جدا از اعضای خانواده و به سرعت غذا می خورند و به تدریج به انواع بیماری ها مبتلا می شوند.

انسان به طور کلی موجودی اجتماعی و نیازمند برقراری ارتباط با نزدیکان، اعضای خانواده و دوستان خود است و غذا خوردن دسته جمعی فرصتی برای گفت و گو و افزایش سلامت جسم و روح افراد است.

کارشناسان در پژوهش های خود دریافتند، حدود 30 درصد از افرادی که بیش از 60 ساعت در هفته به کار می پردازند در بیشتر زمان ها به تنهایی غذای می خورند و ساعت خواب نامنظمی دارند.

محققان برای افزایش سلامت جسم و روح به افراد توصیه می کنند حتی با وجود مشغله فراوان زمانی برای حضور در جمع خانواده و خوردن وعده های غذایی با آن ها اختصاص دهند تا اثر های منحصربه فرد آن را بر سلامت خود شاهد باشند.