شاید برایتان جالب باشد که برخی از رستورانهای معروف دنیا غذاهایی را ارائه می دهند که اصلا برای بدن انسان مفید نیستند. حتما می دانید که در برخی از گوشت ها همانند مرغ آنتی بیوتیک وجود دارد که برای سلامتی مضر است. مدتی است این مواد شیمیایی در کانون توجه دانشمندان قرار گرفته به طوری که گروهی از محققان «مرکز پیشگیری از بیماری های غیرواگیر آمریکا» لیستی از بدترین رستوران های زنجیره ای را منتشر کرده‌اند که در گوشت های سرو شده در آن‌ها مواد مضر از قبیل آنتی بیوتیک به چشم می‌خورد.
براساس گزارش های منتشر شده از مرکز پیشگیری از بیماری های غیرواگیر آمریکا، بالغ بر دو میلیون نفر در آمریکا سالانه به عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک مبتلا می شوند.
استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک ها در گوشت حیوانات می تواند باکتری هایی مانند «سالمونلا»، «اشریشیا کلی» و «کمپیلوباکتر» را در برابر داروها قوی و مقاوم کند که نتیجه آن مقاوم و طولانی شدن بیماری های ناشی از این باکتری ها و حتی به خط افتادن جان افراد است.
شاید برایتان جالب باشد که در لیست زیر با رستورانهای معروفی مواجه می شوید که در این ارتباط بدترین نمرات را به خود اختصاص داده اند:

1.  Arby’s
2.  Applebee’s
3.  Buffalo Wild Wings
4.  Burger King
5.  Chilli’s
6.  Dairy Queen
7.  Denny’s
8.  Domino’s Pizza
9.  Dunkin’ Donuts
10.  Jack In The Box
11.  Little Caesars
12.  IHOP
13.  KFC
14.  Sonic
15.  Olive Garden
16.  Starbucks