یکی از وعده های غذایی که باید به آن توجه شود، صبحانه است. صبحانه در رژیم غذایی وعده ای مهم محسوب می شود که اگر گزینه های خوبی را برای این وعده انتخاب کنید، می توانید به زیبایی و سلامت بدن خود کمک کنید.
ما در ادامه ی مطلب قصد داریم مواد غذایی را به شما معرفی کنیم که خاصیت ضد پیری دارد و می تواند از بروز چین و چروک در صورت جلوگیری کند.

این صبحانه ضد پیری است

این صبحانه ضد پیری است

صبحانه ضد پیری

کلم پیچ و تخم مرغ

کلم پیچ یکی از سبزیجات بسیار قدرتمندی است که خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. ویتامین آ موجود در کلم پیچ به تولید سبوم کمک می کند که منجر به افزایش رطوبت موها می شود.
علاوه بر این کلم پیچ منبع غنی از ویتامین ث نیز بوده و به تولید کلاژن، کمک می‌کند. کلم پیچ را همراه با تخم مرغ برای حفظ سلامت پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش توده عضلانی به وعده صبحگاهی‌تان اضافه کنید.

گردو

این خوراکی، منبع بسیاری خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 است که برای مرطوب نگه داشتن پوست و مو بسیار مفید است. همچنین گردو دارای ویتامین ای نیز هست و آنتی اکسیدان های موجود در آن سبب ترمیم سلول های سراسر بدن می شود. همچنین املاح معدنی موجود در گردو مانند مس، سب تقویت تراکم استخوان ها می شود.

بلغور جو

جو از شاخص گلایسمیک پایینی برخوردار است و مصرف آن در وعده صبح به کاهش کلسترول، بهبود هضم غذا و حفظ وزن در محدوده سالم کمک می‌کند. مصرف جو برای کاهش سرعت تشکیل چین و چروک‌های صورت مفید است و باعث کاهش التهاب بدن و کاهش قند خون نیز می‌شود.

جوانه بروکسل

جوانه بروکسل سرشار از ویتامین آ است که برای مرطوب نگه داشتن موها و پوست بسیار مفید است. این گیاه دارای فولات نیز هست که می تواند اثرات مضر نور خورشید را تا حد زیادی برطرف کند.