تغذیه صحیح یکی از مهمترین عوامل مصون ماندن از بیماری ها است. معمولا سه وعده غذایی در روز را هر کسی لازم است بخورد و نهار یکی از مهمترین وعده های غذایی است که باید در مورد آن بسیار محتاط بود.

به دلیل هم زمان بودن ناهار با گرمترین ساعات روز و از طرفی اتمام کار روزانه بسیاری از مشاغل خصوصا کارمند ها. پس از ناهار به صورت خودکار خواب به سراغ افراد می آید پس بهتر است غذاهایی که باعث خواب آلودگی می شود برای ناهار مصرف نشوند.

7 نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

پاستا: احساس خواب آلودگی بعد از خوردن یک بشقاب بزرگ پاستا به خاطر مقدار فراوان کربوهیدرات علتی است که باید به آن اشاره کرد.

غذای شب مانده: دور ریختن تمام غذاهای شب کار خوبی نیست اما خوردن سس مرغ و کلم بروکلی که حاوی مقدار فراوان شکر است همان احساس خواب آلودگی پاستا را ایجاد می کند.

گوشت سرخ شده: بیشتر این غذاها سنگین است و کالری زیادی دارد. گوشت گاو، سس و پنیر حاوی چربی های اشباع شده اند، همچنین این دسته غذا و فست فودها باعث انسداد رگهای خونی می شود.

غذاهایی که برای ناهار مناسب نیستند!

غذاهایی که برای ناهار مناسب نیستند!

ساندویچ های از قبل آماده شده: بوقلمون و پنیری که روی گندم هاست مضر است بیشتر ساندویچ های از قبل درست شده روزها داخل یخچال های جعبه ای نگهداری می شوند و نمی شود چربی های اضافی حاصل از سس مایونز و پنیر موجود در آن را کنترل کرد پس بدن در معرض افزایش وزن و چربی خون قرار می گیرد.

سوپ سبزیجات: غذاهای مایع شکم پرکن هستند. کالری پایین و مملو از مواد غذایی، تقریبا بدون پروتئین. در واقع یک کاسه سوپ برای مدت طولانی کافی نیست ولی اگر می خواهید برای ناهار سوپ بخورید به آن سیب زمینی و بوقلمون اضافه کنید.

سالاد سبزیجات: یک ظرف کاهو خیار هویج و یک ورقه نازک نان ناهار محسوب نمی شود.یه عنوان مثال سوپ سبزیجات و یک سالاد ساده نمی تواند شما را تا شب سیر نگه دارد ، شما پروتئین ماهی و نخود و چربی های سالم مغز و آواکادو نیاز دارید

کیک تولد همکارتان: وسوسه ناهار نخوردن و ذخیره کالری ایده غلطی است، از طرفی کیک هیچ ارزش غذایی ندارد، شکر و آرد باعث افزایش قند خون می شود و چند دقیقه بعد هم دوباره هوس می کنید که یک تکه دیگه بخورید پس چاقی و اضافه وزن حاصل این وسوسه خواهد بود.