هر  جا حتی در تمیز ترین نقاط خانه هم وسایلی وجود دارند که آلودگی هایی با خود به همراه دارند . دلیل آن هم این است که ما کمتر به تمیز کردن این وسایل دقت میکنیم . مثلا اگر شما در آشپزخانه ی خود یک میز شیشه ای غذاخوری داشته باشید ، چون به طور مداوم در جلوی چشم شما قرار میگیرد و روی آن غذا میل مپچینید و میل میکنید ، توجه بیشتری برای تمیز کردن خواهید داشت . اما امروز میخواهیم به وسایلی در آشپزخانه اشاره کنیم که عنوان آلوده ترین وسایل را به خود اختصاص میدهند. بهتر است توجه ویژه ای به پاکیزه نگه داشتن این وسایل داشته باشیم چرا که اینها میتوانند از عوامل مهم در انتشار انواع میکروب‌ها مانند ای‌کولای، سالمونلا، لیستریا و قارچ‌ها باشند . اما این وسایل کدامند؟

دربازکن
ایا تا به حال بهدرباز کن خود دقت کرده اید ؟ ممکن است این وسیله در طول روز ، زیاد کاربرد نداشته باشد ، اما همان استفاده ی گهگاه از آن برای باز کردن در انواع کنسرو و تن ماهی برای آلوده شدنش کافیست . بسیاری از افراد بدون آنکه این وسیله را بشوید در جای خود قرار میدهند غافل از آنکه درباز کن میتواند محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع قارچ‌ها، کپک‌ها و باکتری‌ها باشد . پیشنهاد میشود بعد از هر بار استفاده از این وسیله آن را به وسیله ی با آب گرم و مایع ظرف‌شویی به کمک یک مسواک بشویید .

جاچاقویی
این وسیله ی آشپزخانه از جمله وسایلیست که بسیار پر کاربرد است و همه علاقه ی زیادی دارند تا چاقوهای بزرگ و کوچک خود را در آن بچینند . اما جای از این چیدمان منظم و دم دست بودن انواع چاقو هایی که مد نظر دارید ، بهتر است این وسیله را به طور مداوم بشویید . پیشنهاد میشود برای شستن این وسیله ، یک ظرف گود را پر از آب گرم ، پودر صابون و کمی مواد ضدعفونی‌کننده کنید کنید و جاچاقویی را چند دقیقه داخل این محلول بگذارید و پس از خارج کردن، تمام زوایای آن را با یک مسواک یا برس کوچک به خوبی بشویید و آب بکشید. پس از خشک شدن کامل، می‌توانید چاقوها را در جای مخصوص خود قرار دهید. همچنین پیشنهاد میشود این وسیله ی بسیار پر کاربرد را ماهی یک بار بشویید .

جامیوه‌ای
چه میوه ها را میشویید و چه نه و در جا میوه ای قرار میدهید  ،بهتر است این وسیله را به طور منظم بشویید . مخصوصا اگر میوه ها را نشسته در یخچال قرار میدهید این وسیله میتواند بستر مناسبی برای انتشار لیستریا، سالمونلا، کپک‌ها و قارچ‌ها در یخچال باشد و اگر این وسیله به رطوبت نیز آلوده شود تولید میکروب‌های مختلف، کپک‌ها و قارچ‌ها نیز به آن اضافه خواهد شد . برای شست و شوی جا میوه ای ، مقداری آب گرم را با صابون یا هر ماده پاک‌کننده دیگری مخلوط کنید، کمی جوش‌شیرین به آن بیفزایید و این محلول را داخل جامیوه‌ای بریزید و اجازه دهید حدود ۲ ساعت در آن باقی بماند. سپس جامیوه‌ای را به خوبی آبکشی و خشک کنید و آن را سر جایش قرار دهید.

جاگوشتی در یخچال یا فریزر
وسیله ی بعدی جاگوشتی است . این وسیه چه در یخچال و چه در فریزر قرار بگیرد نیاز به شست و شو و تمیز نگه داشتن دارد . آب گوشت خام حاوی سالمونلا و ای‌کولای است ، هنگامی که آن را در یخچال قرار میدهید ، این امکان وجود دارد که آب گوشت به سایر غذاهای شما نیز نفوذ کند و غذاهایتان را آلوده کند . درست است که گوشت را بسته بندی میکنید ، اما بهتر است هر از گاهی جاگوشتی را بیرون آورده و آن را با آب گرم و مواد شوینده بشویید تا جلوی تکثیر و انتشار میکروب‌ها را در یخچال و فریزرتان بگیرید .