غذایی که در این بخش از آموزش آشپزی به معرفی آن خواهیم پرداخت، بسیار آسان آماده می شود و به شما پیشنها می کنیم حتما میز غذاخوری چوبی خانه را به این غذا برای یکبار هم که شده مزین کنید.

مواد لازم

۱ عدد بادمجان درشت
۲ عدد تخم مرغ
۱/۴ پیمانه کره
۱ پیمانه پودر سوخاری
۲ قاشق غذاخوری ادویه ایتالیایی (مخلوط سبزیجات معطر)
نمک و فلفل سیاه
۱۲۰۰ گرم سس گوجه فرنگی
۴۵۰ گرم پنیر موزارلای تازه
ریحان تازه

طرز تهیه
ابتدا فر را در دمای 200 درجه ی سانتی گراد قرار داده و روشن کنید تا گرم شود. سپس بادمجان ها را بشویید و خشک کنید. بعد آنها را با ضخامت یک سانتی متر حلقه حلقه برش دهید.
کره را آب کنید و پس از خنک شدن، آن را درون کاسه ای ریخته و تخم مرغ ها را درون آن بشکنید و خوب هم بزنید. نمک و فلفل سیاه را نیز بیفزایید و دوباره هم بزنید.
پودر سوخاری ساده را درون یک بشقاب گود بریزید، نمک و فلفل سیاه، ادویه ایتالیایی و ۲ قاشق غذاخوری پودر پنیر پارمسان اضافه کنید و هم بزنید.
ابتدا حلقه های بادمجان را در مخلوط تخم مرغ بزنید و سپس در پودر سوخاری بغلتانید. سپس آن ها را درون سینی فر روی یک ورقه روغنی بچینید و درون فر بگذارید.
پس از 20 الی 25 دقیقه آن ها را از فر خارج کنید و صبر کنید تا خنک شوند. در این فاصله تابه ی پیرکسی آورده و کف آن سس بریزید.
سپس یک لایه بادمجان سوخاری، یک قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی و یک یک اسلایس پنیر موزارلای تازه روی هر کدام از حلقه ها بگذارید. این کار با تمام مواد تکرار کنید. ظرف را برای مدت 15 الی 20 دقیقه، تا زمانی که طلایی شوند، درون فر قرار دهید. در آخر آن را با ریحان تزئین و میل کنید.