مهندس رضا غلامی، به تشریح بازرسی‌های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط پرداخت و گفت: بازرسان بهداشت در مدت یاد شده، ۶۹۰ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، ۱۸۱۱ هزار مورد بازرسی از مراکز عمومی حساس مانند هتل‌ها، مراکز اقامتی، آرایشگاه‌ها و …، ۲۲ هزار مورد بازرسی از اماکن بین راهی، ۳۶ هزار مورد بازرسی از سامانه‌های آبرسانی و ۱۲ هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه قلیان در سطح کشور انجام داده‌اند.

تعطیلی رستوران های غیر بهداشتی

تعطیلی رستوران های غیر بهداشتی

 

وی از کشف و معدوم سازی یک هزار و ۳۸۹ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در کشور توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در مجموع تا امروز، ۱۴ هزار مرکز و مکان متخلف از نظر بهداشتی به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت یادآور شد: بازرسان بهداشت محیط همچنین ۵۳۱ هزار مورد کلرسنجی، ۲۸ هزار مورد نمونه برداری از مواد غذایی و ۴۴ هزار مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی را انجام دادند.

مهندس غلامی تصریح کرد: در بازرسی‌های بهداشتی امسال، ۳۹۶ مورد از مراکز و اماکن بین راهی مختلف به مراجع قضایی معرفی و ۱۵۶ مورد از آنها تعطیل شدند.

به گفته وی از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تاکنون برای ۲۱۵ هزار نفر از افراد در مشاغل و صنوف مختلف، کارت بهداشت صادر شده است.

منبع: شهدای ایران