تعطیلات عید فطر نزدیک است و تعداد افرادی که به رستورانهای بین راهی مراجعه می کنند بیشتر می شود. از این روز بازرسی ها بیشتر شده است و منجر به تعطیلی رستورانی غیر بهداشتی در تربت حیدریه شده است.

بازرس اداره سلامت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: به دنبال شکایات مردمی، یک رستوران بین راهی در این شهرستان به دلیل فعالیت غیربهداشتی پلمب شد.

غلامرضا خوش امید، دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پی گزارش ثبت شده در سامانه 190 رسیدگی به شکایات بهداشتی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر عرضه غذای غیربهداشتی، از فعالیت این رستوران جلوگیری شد.
او در ادامه افزود: بازرسان این اداره در بازدید از این رستوران با مشاهده نقص های بحرانی موجود و احتمال ایجاد مسمومیت غذایی در مصرف کنندگان اقدام به پلمب این مرکز کردند.
خوش امید، گفت: رستوران مذکور به دلیل تخلفات بهداشتی، با دریافت حکم از دادستانی و با همکاری نیروی انتظامی رباط سنگ بسته شد و متخلف این پرونده توسط نیروی انتظامی به مقامات قضائی تحویل شد.
وی با اشاره به اهمیت همکاری مردم در اعلام تخلفات بهداشتی گفت: مردم نقش مهمی در برخورد با متخلفان بهداشتی دارند و هر شهروند می تواند به عنوان یک بازرس با ارائه گزارش به سامانه 190 ما را در برخورد با متخلفان یاری رساند.
روز گذشته نیز یک آشپزخانه که اقدام به پخت و توزیع غذای غیربهداشتی می کرد توسط بازرسان اداره سلامت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه پلمب شده بود.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری مشهد واقع است.