بعد از آن که یک شام خوشمزه را بر روی میز غذاخوری بیضی خانه که بهترین محل برای دور هم جمع شدن است، میل کردید، می توانید با یک دسر فوق العاده خوشمزه ،لذت شام را چندین برابر کنید.
دسر ها انواع مختلفی دارند که اکثرا شکلاتی هستند، و بیشتر افراد نیز طعم خوش شکلات در هر گونه دسری را می پسندند. اما در این مطلب قصد داریم با یک دسر میوه ای که در تهیه ی آن از شکلات استفاده ای نشده را آموزش دهیم.

با طرز تهیه باسلوق میوه ای آشنا شوید.
باسلوق ها شیرینی های بسیار خوشمزه ای هستند که اتفاقا طرفدارن زیادی هم دارند. باسلوق ها معمولا به رنگ روشن سرو می شوند اما باسلوق های امروز ما رنگی هستند.

آموزش تهیه باسوق میوه ای

آموزش تهیه باسوق میوه ای

مواد لازم برای باسلوق میوه ای :

ژله مورد نظر    یک بسته
شکر      یک لیوان
نشاسته   نصف لیوان
آب   یک و نیم لیوان
گلاب   دو سوم لیوان

آموزش تهیه باسوق میوه ای

آموزش تهیه باسوق میوه ای

طرز تهیه :

در ابتدا لازم است تا نشاسته را با آب سرد کامل حل کنید. بعد از آن شکر و بقیه مواد را درون آن ریخته و با یکدیگر کاملا مخلوط کنید. حال میبایست این مخلوط را روی حرارت قرار دهید. آرام آرام هم بزنید تا سفت شود و قل بزند.
بعد از آن، سینی مناسبی بیاورید و این مخلوط آماده شده را با ضخامت یک و نیم سانتی متر روی ان بریزید. سینی را به مدت 6 الی 7 ساعت درون یخچال قرار دهید تا سفت شوند.
بعد از آن می توانید باسلوق ها را با چاقو برش دهید و به شکل مکعب و یا هر شکل دیگری که دوست داشته باشید، در آورید. قبل از سرو روی آنها کمی خلال پسته، بادام و نارگیل بریزید.