غذاخوردن در رستورانی فوق العاده که داری چیدمانی زیباست و غذاهای خوشمزه ای هم سرو می کند، بسیار لذت بخش است. از صندلی رستوران گرفته تا تجهیزات مختلفی که درون آنها اعمال می شود.
امروز قصد داریم رستوران های عجیبی را معرفی کنیم که حتما توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. البته این رستوران ها در کشور ما یافت نمیشوند و برای امتحان غذا در این رستورانها باید به کشورهای مختلفی سفر کنید.
این رستورانهای عجیب، هواپیماهای غول پیکری هستند که اکنون بازنشسته شده اند و دیگر نمیتوانند پرواز کنند. برای آشنایی با این رستورانهای هواپیمایی با ما همراه شوید.

 

رستورانهای هواپیمایی

 

رستوران لا تانت دی سی-۱۰ در کشور غنا

رستوران لا تانت دی سی-۱۰ در کشور غنا

– رستوران لا تانت دی سی-۱۰ در کشور غنا

 

هواپیمای استفاده شده: مک دانل داگلاس دی سی-۱۰ (McDonnell Douglas DC-10)
این هواپیمای مسافر بری، اکنون با تغییر رنگ و دکوراسیون، تبدیل به رستورانی شده است که انواع غذاهای غنا و غرب آفریقا را سرو می کند.

 

رستوران هواپیما در ایالت کلرادو آمریکا

رستوران هواپیما در ایالت کلرادو آمریکا

۲- رستوران هواپیما در ایالت کلرادو آمریکا

 

هواپیمای استفاده شده: بوئینگ KG-97
این هواپیما از سال 1953 تا سال 2002 در آسمان ها پروا می کرد. اما ایمروز این هواپیما با ظرفیت پذیرایی از 275 نفر، به یکی از رستوران هواپیماهای بزرگ در دنیا تبدیل شده است. جالب است بدانید که این هواپیما یکی از بزرگترین هواپیماهای شرکت بوئینگ است که امروز در آن میگو و قارچ، پنه ایتالیایی، چیکن مارسالا و برگر سرو می شود.

 

رستوران ال اویون (El Avión Restaurant) در کاستاریکا

رستوران ال اویون (El Avión Restaurant) در کاستاریکا

۳- رستوران ال اویون (El Avión Restaurant) در کاستاریکا

 

هواپیمای استفاده شده: فیرچایلد Fairchild C-123
این هواپیما پیش تر متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا بوده است ،اما طی ماموریتی به سوی نیکاراگوئه، دچار سانحه شد و اکنون به مکان فعلی خود انتقال یافت. امروز این رستوران هواپیما، در کنار دریا و در بالای صره ای مشرف به اقیانوس آرام قرار گرفته است و صندلی های رستوران، زیر بالهای هواپیما چیده شده اند.

 

رستوران مک دونالد در نیوزلند

رستوران مک دونالد در نیوزلند

۴- رستوران مک دونالد در نیوزلند

 

هواپیمای استفاده شده: داگلاس دی سی-۳ (McDonnell Douglas DC-3)
مک دونالد امروز از این هواپیما برای سرو همبرگر و فست فود استفاده می کند. بعد از آنکه این هواپیما به قیمت 20 هزار دلار خریداری شد، به یکی از شعب رستوران های زنجیره ای مک دونالد تبدیل شد و البته به یکی از ده شعب برتر این رستوران!

 

رستوران ایر لکربک (Air Lekkerbek Bar & Restaurant) در آنتیل هلند

رستوران ایر لکربک (Air Lekkerbek Bar & Restaurant) در آنتیل هلند

۵- رستوران ایر لکربک (Air Lekkerbek Bar & Restaurant) در آنتیل هلند

 

هواپیمای استفاده شده: NAMC YS-11
این هواپیما که زمانی متعلق به شرکت هواپیمایی وین ایر بوده است، با ظرفیت جا به جایی 43 نفر، در آسمان ها پرواز می کرد. اما اکنون این هواپیمای قدیمی، تبدیل به رستوران ایر لکربک شده است و با دکوراسیون چوبی خود، از مهمانان پذیرایی می کند.

 

برگرفته از الی گشت