علاقه مندان به سفر و گردشگری از هر فرصتی برای دور شدن از روزمرگی استفاده می کنند و تن خود را به دست جاده های زیبای کشورمان می سپارند، اما کدام جاده زیباتری از جاده هایی که مسافران را به خطه ی زیبایی شمال کشور می رسانند.
مسلما یکی از شهرهای بسیار زیبا که در فصل بهار طبیعت فوق العاده ای دارد، شهر رشت است. رشت به واسطه ی آب و هوایی که دارد پر است از سبزی و جنگل و درخت.
لذت سفر به شهرهای مختلف با خوردن غذاهای محلی آنها کامل می شود. درست است که با اقامت در هتلهای رشت می توانید از رستورانهای آنها بهره مند شوید اما برای تنوع بهتر است به رستورانهای معروف و محبوب شهر نیز بروید. در ادامه شما را با تعدادی از رستوانهای خوب رشت آشنا می کنیم.

 

بهترین رستورانهای رشت کدامند؟

 

رستوران شورکولی

رستوران شورکولی

شورکولی

اگر از رستوران باز ها بپرسید، به شما می گویند که رستوران شورکولی در رشت یکی از محبوب ترین هاست. اما آیا میدانید معنی ” شورکولی” چیست؟ شورکولی به معنی ماهی کولی شور است و این نام لقب یکی از محبوب ترین رستوران های شهر را بر عهده دارد.
این رستوران درواقع خانه ای با حیاط بسیار با صفاست که محیط داخلی اش با کاشی کاریها، اشیای عتیقه و میز و صندلی چوبی بسیار دلنشین شده است.
غذاهای این رستوران در ظروف سفالی و چدنی سرو می شود، غذاهایی مانند انواع و اقسام خورشت ها، کباب ها و شامی ها، ماهی اوزن برون، کباب ترش، شامی رودباری، گمج کباب و میزرا قاسمی. ضمنا قیمت غذاهای این رستوران نسبت به آنچه که در آن ارائه میشود بسیار مناسب است.
آدرس شورکولی: چهارراه گلسار، پلاک ۷۸

رستوران رازقی

رستوران رازقی

رستوران رازقی

خب مسلما در میان مسافران هستند کسانی که مایلند در رستورانهای لوکس غذا بخورند. اگر سراغ یک رستوران لوکس را در شهر رشت بگیرید، به شما رستوران رازقی را معرفی می کنند.
این رستوران نیز از جمله رستورانهای محبوب رشت است و محیط بسیار مدرنی دارد. تجهیز رستوران به وسایل مدرن ،اجرای پیانو به شکل زنده، منویی از انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و گیلانی آن را تبدیل به رستورانی محبوب در رشت کرده است. به این رستوران که بروید حتما شیشلیک بره، پلوکباب محلی، استیک، ماهی قزل آلا و ماهی سفید را امتحان کنید.

آدرس رستوران رازقی: گلسار – نبش خیابان ۱۲۳

کبابی حاج حسین

کبابی حاج حسین

کبابی حاج حسین

کباب خور ها برای خوردن کباب ترش و کباب دوش به این رستوران بروند. به جرات می توان گفت بهترین جا برای خوردن دوش کباب همین کبابی حاج حسین است.به عقیده بسیاری کبابی حاج حسین در طی سالیان به کیفیت ثابتی رسیده است.
محیط این رستوران بسیار گرم و صمیمی است و شما می توانید از منوی آن انواع و اقسام کباب ها را با کیفیت بسیار فوق العاده سفارش دهید. ضمن اینکه قیمت های این رستوران نیز بسیار منصفانه است. اما خب در کنار این همه خوبی ، جای پارک اصلا به راحتی در اطراف این رستوران پیدا نمی شود.

آدرس کبابی حاج حسین: میدان صیقلان، خیابان شریعتی، نرسیده به پل

رستوران محرم

رستوران محرم

رستوران محرم

نوبتی هم که باشد نوبت معرفی یک رستوران قدیمی در شهر است که با نیم قرن تجربه در ارائه ی سرویس و خدمات بی نظیر به یکی از محبوب ترین رستورانهای شهر تبدیل شده است. رستوران محرم به سرو انواع کباب ها و غذاهای محلی گیلان با کیفیت بالا و طعم بسیار خوشمزه معروف است.
می گویند که در این رستوران صرف فیله کباب، کوبیده، ماهی سفید و باقالاقاتوق را نباید از دست داد. خب مسلما چنین رستوران محبوبی بسیار شلوغ است اما نگران نباشید حتما جایی هم برای شما پیدا می شود.

آدرس رستوران محرم: بلوار امام خمینی، روبروی دانشکده دندانپزشکی