حتما در اطراف شما کسانی بوده اند که به شما پیشنهاد نوشیدن چای سبز در طول روز را داده اند. همانطور که میدانید چای سبز خواص مختلفی دارند که از جمله ی آنها می توان به کاهش وزن اشاره کرد. این چای با دارا بودن خواص چربی سوز و آنتی اکسیدان میتواند به کاهش وزن کمک به سزایی کند.

 

روش صحیح دم کردن چای سبز

روش صحیح دم کردن چای سبز

اما همانطور که میدانید، دم کردن چای سبز شیوه ای خاص دارد. اما جالب است دانید که به تازی محققان دریافته اند که این روش دم کردن چای سبز با استفاده از چای کیسه ای کاملا اشتباه است و حتی بر روی مزه چای نیز اثر می گذارد.
به گفته ی این محققان ، روش صحیح دم کردن چای سبز آن است که ۸۰ درصد لیوان خود را با آب جوش پرکرده و حدود ۱۶ میلی لیتر آب سرد را روی سطح فوقانی لیوان بریزید.

“جاناتان بنسون”، از متخصصان بررسی چای در مصاحبه ای چنین می گوید: “یکی از دلایلی که چای سبز در بریتانیا، محبوبیت چندانی ندارد، این است که نخستین باری که چای کیسه ای سبز به این کشور وارد شد، مردم آن را در داخل لیوان های شان انداخته و روی آن نیز آب جوش می ریختند. سپس چند دقیقه ای صبر می کردند و چای کیسه ای را دور می انداختند.”

او همچنین ادامه می دهد: “چای ترکیبی به نام «کاتچین» دارد که طعم و مزه اصلی چای به دلیل وجود همین ترکیب است. اگرچه این ماده طعم بسیار خوبی به چای می دهد اما مقدار بیش از اندازه آن به مزه بسیار گس چای می انجامد. برای پرهیز از چنین مزه نامطلوبی بهتر است تنها از آب بسیار جوش برای دم کردن چای استفاده نکنید.
این متخصص پیشنهاد می کند که ۸۰ درصد آب جوش را روی چای کیسه ای ریخته و تنها چند دقیقه آن را در داخل لیوان قرار دهید، سپس چای کیسه ای را از داخل لیوان خارج کرده و  ۱۶ میلی لیتر آب سرد بر روی سطح فوقانی آن بیافزایید.