یونان یکی از کشورهایی است که می توان با خرید تور اروپا پاییز 97 به آن سفر کرد و علاوه بر دیدنی های آن، حسابی در آن شکم گردی کرد. ما هم در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین غذاهای بونان بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین غذاهای یونان

به هر شهر و کشوری که سفر کنید، می توانید در فضاهایی قرار گیرید که از زیباترین طراحی و معماری داخلی رستوران بهره مند شده اند. در رستوران ها غذاهای مختلفی درست می شوند که برای شکم گردی حتما پشنهاد می شود که امتحانشان کنید.

 

Kolokithokeftedes

Kolokithokeftedes

Kolokithokeftedes

Kolokithokeftedes یکی از بهترین غذاهای یونان است و بیشتر در جزیره ی کرت سرو می شود. البته این غذا بیشتر نوعی اسنک خوشمزه است که از کدو سبز و پنیر فتا که درون روغن سرخ می شود درست می شود و روی آن نوعی سس ماست و خیار و سیر می ریزند.

داکوس

داکوس نوعی غذای یونانی است که در جزیره ی کرت درست می شود. بهتر است بگوییم که داکوس یک نوع سالاد است که با گوجه ،پنیر، نان گرد، پونه کوهی و روغن زیتون درست می شود و شبیه به پیتزا است.

 

اسپاناکوپیتا

اسپاناکوپیتا

اسپاناکوپیتا

اسپاناکوپیتا از محبوب ترین اسنک های یونان است و باید بگوییم که اغلب مردم روزی یکبار این اسنک را میل می کنند. اسپاناکوپیتا از اسفناج ،پنیر فتا، خمیر دست ساز درست می شود و طعم بسیار خوبی دارد.

دولماداکیا

دولماداکیا غذایی بسیار خوشمزه است که از برنج، گوشت چرخ کره، روغن زیتون درست می شود که درون برگ درخت انگور پیچیده می شود. همان طور که از نام آن بر می آید، این غذا چیزی شبیه به دلمه ی خودمان است.

 

یمیستا

یمیستا

یمیستا

یمیستا یکی دیگر از غذاهای درست شده با سبزیجات است که در یونان محبوب است. در این غذا، گوجه و فلفل دلمه ای را شکم پر درست می کنند. یعنی اول داخل آن را خالی می کنند و بعد آن را با پنیر، برنج و گوشت و چرخ کرده پر می کنند. بعد از آن این فلفل دلمه ای ها و گوجه ها را در قابلمه می گذارند تا بپزد، تقریبا شبیه به دلمه ی فلفل خودمان است.

هوریاتیکی

هوریاتیکی نوعی سالاد یونانی است که از پنیر فتا، پیاز و زیتون درست می شود و بسیار خوشمزه است.

سولاکی

این غذا در واقع نوعی فست فود است و در مناطق مختلفی در دنیا درست می شود. این غذا از تکه های گریل شده گوشت که د رنان پیتا قرار می گیرد و با سس سرو می شود.