در دنیای امروزی خلاقیت بیش از هر چیزی توجه مردم را جلب می کند. شما اگر خلاقیت نداشته باشید حتی اگر از بهترین مشاوره برای راه اندازی رستوران یا فست فود استفاده کنید باز هم از رقبا عقب خواهید ماند.

از همان لحظه راه اندازی فست فود یا رستوران باید خلاقیت داشته باشید و روز به روز با ایده های نو مشتری ها را ذوق زده کنید. بهتر است از همان آغاز نام و لگوی متفاوتی داشته باشید.

ــ داشتن نام متفاوت و خلاقانه می تواند جذب مشتری ها را بهبود ببخشد. همانطور که می دانید نام ها و لگو های خاص بهتر در اذهان ماندگار می شوند و دیرتر فراموش می شوند. هر مشتری خودش یک بنر تبلیغاتی است. پس نام مناسب و خاص می تواند توجه هر ببیننده ای را به خودش جلب کند.

ــ حالا که نام خاص و متفاوتی را انتخاب کردید باید به همان میزان دکوراسیون داخلی فست فود هم به نامش نزدیک باشد. افراد با خواندن نام فست فودتان انتظار دارند به همان میزان هم خلاقیت در داخل آن ببینند. فراموش نکنید بسیاری از مشتری ها بار اول را فقط برای امتحان به سراغ شما می آیند در صورتی که انتظارشان بر آورده شود مشتری دائمی خواهند بود.

کارکنان فست فود

کارکنان فست فود

ــ شما می توانید علاوه بر طراحی داخلی نوع بسته بندی غذا و محصولات را نیز به شیوه ای متفاوت از رقبا انجام دهید. مشتری ها با روش های تکراری آشنا هستند پس کمی خلاقانه تر رفتار کنید.

ــ حتی برای جلب نظر مشتری می شود جوری طراحی کرد که در زمان طبخ غذا و آماده سازی سفارشات مشتری روند کار را ببیند. اگرچه برای پرسنل کمی سخت است که در حضور مشتری کار کنند اما مشتری هم دوست ندارد غذایش در محیطی مخفی آماده شود و از پشت پرده بی خبر باشد. معمولا مشتری به فست فودی اطمینان می کنند که ببینند مواد اولیه غذا چطور آماده می شوند.

ــ در نهایت به مرحله سرو غذا می رسید که اینجا هم اگر کمی متفاوت عمل کنید بدون شک مشتری رضایت بیشتری خواهد داشت. چطور است که سس و اسانس های جدیدتری هم در اختیار مشتری بگذارید تا مزه های مختلف را خودش امتحان کند.