یکی از دغدغه های گیاهخوارانی که به مسافرت می روند این است که چگونه و در کدام رستوران ها غذاهای گیاهی پیدا کنند. البته حیقیقت این است که امروز بیش از زمان های گذشته، رستوران هایی با غذاهای گیاهی یافت می شود. به هر نقطه از جهان که سفر کنید می توانید انواع و اقسام غذاهای گیاهی که بسیار خوشمزه هستند را بیابید. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی چند غذای گیاهی معروف در سراسر دنیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

غذاهای گیاهی معروف جهان

چانا ماسالا

هند معروف است به داشتن غذاهای بسیار تند. اما این بدان معنی نیست که غذاهای گیاهی در این کشور یافت نمی شود. جالب است بدانید که مردم این کشور به دلیل عقاید مذهبی که دارند، بیشتر گیاه خوار هستند. چانا ماسالا یکی از غذاهای گیاهی معروف هند است که بسیار طعم خوبی دارد. این غذا از ترکیب نخود، پیاز، گوجه، ادویه کاری شامل تخم گشنیز، زیره سبز و زردچوبه درست می شود و با نعنا و پیازچه تزئین می شود. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و با برنج یا نان سرو می شود.

چانا ماسالا

چانا ماسالا

 

کاری نارگیل

این غذا مخصوص تایلند است و یکی از خوشمزه ترین غذاهای گیاهی تایلند محسوب می شود. کاری نارگیل از ترکیب مواد خوراکی مانند نارگیل، سبزیجات و کاری درست می شود و بسیار خوشمزه است. البته لازم به ذکر است که این غذا را با گوشت مرغ، میگو و …. هم درست می شود.

کاری نارگیل

کاری نارگیل

تاکوی گیاهی

تاکوی گیاهی از جمله غذاهای گیاهی مکزیک است. این غذا از نان توریتلا، لوبیا، آووکادو و سالسا درست می شود که هم خوش طعم و رنگ است و هم بسیار تند و دلچسب.

تاکوی گیاهی

تاکوی گیاهی

 

سوپ ریبولیتا

با خرید تور اروپا پاییز 97 اگر به ایتالیا سفر کنید، می توانید در رستوران های این کشور، یک غذای بسیار خوشمزه گیاهی به نام سوپ ریبولیتا میل کنید. البته لازم به ذکر است که در این سوپ، سوسیس و پنیر هم افزوده می شود اما حتما می توانید در رستوران های اصیل کشور، نمونه سنتی آن که کاملا گیاهی است را پیدا کنید. برای تهیه این سوپ از لوبیا سفید، پیاز، هویج، کرفس، اسفناج و سبزیجات استفاده می کنند و با نان تست و باگت آن را سرو می کنند.

سوپ ریبولیتا

سوپ ریبولیتا

 

دولماس

دولماس مخصوص یونان است. همان طور که از نام آن پیداست، چیزی شبیه به همان دلمه ما ایرانیهاست. در تهیه دولماس از برنج و روغن زیتون، ادویه ها و ترشی جات مختلفی استفاده می شود که آن ها را درون برگ درخت انگور میپیچند. این غذا را در یونان با لیمو، ماست ترش و ترشی جات سرو می کنند.

دولماس

دولماس

پوروتوس گرانادوس

این غذا در شیلی درست می شود و از ترکیبات مواد خوراکی مانند کدو حلوایی، لوبیا، ذرت، پیاز، ادویه و … آماده می شود. پوروتوس گرانادوس چیزی شبیه به یک سوپ غلیظ است که طعم بسیار خوشمزه آن فراموش نشدنی است.

پوروتوس گرانادوس

پوروتوس گرانادوس

 

تبوله

به جرات می توان تبوله را خوشمزه ترین غذای گیاهی معرفی کرد. این غذا نه در لبنان، بلکه در سایر نقاط جهان به عنوان یک غذای گیاهی فوق العاده خوشمزه شناخته می شود. برای تهیه تبوله از ترکیب بلغور، جعفری، نعنا، گوجه فرنگی و خیار، روغن زیتون و آب لیموی تازه استفاده می کنند. اگر به دبی و یا کشورهای عربی سفر می کنید، حتما این غذای گیاهی خوشمزه را میل کنید.

تبوله

تبوله