یزد شهری فوق العاده زیبا و تاریخی است که در آن می توانید حسابی خوش بگذرانید. هتلهای تاریخی یزد، کوچه های سنتی و جاذبه های گردشگری فوق العاده ی آن همیشه مسافران را به خود می خواند.
ویکی فودز اینبار به سراغ بهترین رستورانهای یزد رفته و برای مسافران به این شهر، پیشنهادات فوق العاده ای دارد.

رستورانهای خوب یزد

تالار یزد

تالار یزد

تالار یزد

احتمالا اگر از یک یزدی بپرسید که یک رستوران خوب را معرفی کند، به شما تالار یزد را معرفی می کند، این تالار هم میان یزدی ها معروف است و هم میان مسافرانی که این رستوران را تجربه کرده اند.
پیش تر این تالار به نام ” حاجی آشپز ” معروف بود و برخی ها هم به آن آقا قهوه چی می گفتند. در این تالر، سالن های غذاخوری متعددی برای برگزاری انواع جشن ها و عروسی ها وجود دارد به همین دلیل وقتی به این رستوران بروید معمولا از سالن های اطراف صدای رقص و پایکوبی را می شنوید. درست است که این صداها به گوش شما می رسد اما لذت صرف غذاهای خوشمزه این تالار وصف نشدنی است.
به نظر مسافران یزد، حتما میبایست این رستوران امتحان شود. همین افراد از باقالی پلو با ماهیچه و کباب کوبیده ی این رستوران بسیار تعریف می کنند البته از طعم خوشمزه ی و خورشت فسنجان، قیمه، شیرین پلو و ته چین آن نیز نمیتوان گذشت.
رسوم جالبی در این رستوران پیاده می شود، مثل چرخاندن سینی ته دیگ میان میزها. جالب اینجاست که علی رغم غذای بسیار خوب رستوران، خبری از مالیات و حق سرویس نیست و قیمت ها مناسب است.
ناگفته پیداست که چنین رستوران خوبی قطعا شلوغ است پس برای صرف نهار قبل از 12 آنجا باشید بهتر است. همه ی اینها به کنار ،دوری از مرکز شهر و قرار گیری در بافت تاریخی یزد از محسنات این رستوران به شمار می رود.
آدرس رستوران تالار یزد: بلوار جمهوری، نرسیده به دروازه قرآن

رستوران مشیرالممالک

رستوران مشیر الممالک

رستوران مشیر الممالک

هتل مشیر الممالک یزد که بسیار شناخته شده است، دارای باغی قدیمی با درخت های کهن و سر به فلک کشیده است. در آن جوی آب روان، حوض و فواره های زیادی وجود دارد. آیا لذت غذاخوردن بر روی تخت های رستوانی در میان این باغ زیبا وصف شدنی است؟ مسلما خیر، پس حتما باید به یزد بروید و یک غذای لذیذ در رستوران مشیر الممالک میل کنید.
در این هتل باغ چهار رستوران وجود دارد که در آنها انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و دریایی سرو می شود. به این رستوران که رفتید، شنیسل مرغ، کباب و جوجه هایش را امتحان کنید. بعد از صرف غذا هم پیشنهاد می کنیم به کافی شاپی که ر پشت بام هتل است بروید و یزد را از بالا تماشا کنید.

آدرس رستوران مشیر الممالک: خیابان انقلاب، بلوار مشیرالممالک

رستوران خوان دو حد

رستوران خوان دو حد

رستوران خوان دو حد

این رستوران هم رستورانی قدیمی است و اتفاقا در یک خانه ی قدیمی قرار گرفته است و فضای بسیار سنتی و صمیمی دارد. تخت هایی که در حیاتی مصفا چیده شده اند و غذاهایی که در سینی برایتان آورده می شود و در کنارش قلیان سرو می شود.
خوان دوحد غذاهای متنوعی دارد ولی کباب‌هایش، دیزی و خورشت فسنجانش از بقیه لذیذتر است و بهترین دیزی یزد را باید در این رستوران خورد. بهترین آش شولی را هم که آشی است درست شده از چغندر و سبزی و عدس باید به عنوان پیش غذا در این رستوران سفارش داد.