گیاهخواران از خوردن غذاهای خوشمزه ای که با گوشت تهیه می شوند محرومند، اما این دلیل نمی شود که نشود این غذاهای خوشمزه را به شیوه های متفاوت باب سلیقه ی آنها درست نکرد. برگر هم از جمله ی همین غذاهای خوشمزه است که با گوشت تهیه می شود اما اینبار میخواهیم آن را باب سلیقه ی گیاهخواران آموزش دهیم.

 

برگر گیاهی

برگر گیاهی

مواد لازم:

روغن زیتون به میزان لازم
پیازچه ۶ عدد
آرد سوخاری ۱۰۰ گرم
ذرت شیرین ۵۰ گرم
نخود فرنگی ۵۰ گرم
هویج ۵۰ گرم
جعفری ۵ شاخه
پوره ي سیب زمینی ۳۰۰ گرم
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
لیمو ۱ عدد
آرد ۴ قاشق غذاخوری
فلفل پاپریکا ۱/۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۳ عدد بزرگ
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
ماست ۲ قاشق غذاخوری
شاهی به دلخواه
نان همبرگر ۶ عدد

طرز تهیه:
اول از همه لازم است تا فر را در پایین ترین درجه قرار دهید تا حین آماده سازی غذا، خوب گرم شود.
سپس قابلمه ای کوچک آورده و درون آن کمی روغن ریخته و گرم کنید. سپس پیازچه ها را درن آن ریختهو برای مدت 10 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.
سپس ارد سوخاری را در سینی فر ریخته و برای مدت 5 تا 7 دقیقه در فر قرار داده تا خشک شود. سپس آن را بیرون آورده و کنار بگذارید. سپس حرارت فر را به 200 درجه سانتی گراد افزایش دهید و بگذارید گرم شود.
حال میبایست پیازچه ها را به همراه ذرت شیرین، نخود فرنگی هویج یا سایر سبزیجات پخته و ساقه هاي جعفری در غذاساز ریخته و بزنید تا با هم ترکیب شوند.
این مخلوط را به پوره ی سیب زمینی اضافه کنید و با هم به خوبی مخلوط کنید. سپس به آنها نمک، فلفل سیاه و رنده پوست لیمو اضافه کنید و مواد گوشتکوب سیب زمینی را اضافه کنید.
سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. این مواد را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید، هر کدام را گرد کنید و به شکل انگشت در آورید. برگر ها را در سینی فر بچینید و برای حدود ۱۰ دقیقه تا سفت شوند، در یخچال بگذارید.
آرد را به همراهپودر فلفل پاپریکا در کاسه ای کم عمق بریزید. کاسه ای آورده و تخم مرغ ها را در آن بزنید. آرد سوخاری را در کاسه ی دیگری بریزید.
برگر ها را از یخجال بیرون آورید. آنها را به ترتیب در آرد، تخم مرغ و بعد آرد سوخاری بغلتانید گذشته از زدن در آرد سوخاری، تخم مرغ اضافی آن را بگیرید.
دوباره آنها را در سینی فر بچینید و 12 الی 15 دقیقه در فر قرار داده تا طلایی و مغز پخت شوند.
سس مایونز و ماست را به همراه کمی آبلیمو با هم ترکیب کنید. هنگامی که برگر ها آماده شدند آنها را با تعدادی برگ کاهو، برگ هاي جعفری، ترکیب سس مایونز و مقداری شاهی در نان ها بگذارید و میل کنید.