یکی از روش های جذب مشتری که توسط اکثر کافی شاپ ها انجام می گیرد دکوراسیون شیک و بهینه سازی شده است. خرید میز کافی شاپی مناسب، مجزا کردن حریم میزها، آرامش بخشیدن به محیط … همگی در کنار هم مشتری ها را به کافه شما وابسته می کنند.

علاوه بر صندلی و میز کافی شاپ مناسب یکی دیگر از مواردی که باید در طراحی کافی شاپ بدان خیلی توجه کرد استفاده از نور مناسب مخصوصا شب هنگام می باشد. فراموش نکنید افراد در نور زیاد احساس نا امنی می کنند و نور نباید شدید باشد.

همانطور که می دانید مردم برای انواع قرار های دوستانه، کاری، خانوادگی و عاشقانه از کافی شاپ استفاده می کنند. توجه داشته باشید که هر قسمت از کافی شاپ را برای یکی از این قرارها بهینه سازی کنید. یک قرار کاری نباید در نور کم صورت گیرد و یا اینکه خانواده ها دوست دارند راحت باشند و به یک گوشه دنج در کافی شاپ اکتفا می کنند.

از طرفی دوستانی که پس از مدتی همدیگر را می بینند دوست دارند مدام از خاطرات گذشته صحبت کنند و با صدای بلند بخندند. سکوت بیش از حد در کافی شاپ اینگونه افراد را رنج می دهد. معمولا صدای همهمه و بی توجه بودن سایرن به این افراد برایشان بسیار خوش آیند است. زمان رجوع اینگونه مشتری ها میتوانید با پخش موسیقی حس بهتری به آنها بدهید.

کافی شاپ دنج

کافی شاپ دنج

راضی نگه داشتن همه در کافی شاپ کاری بس دشوار است. افرادی هم هستند که برای لختی استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه به سراغ کافی شاپ میروند. اینکه کافه شلوغ باشد و پرر از سر و صدا و موسیقی تند چندان به مزاج این افراد خوش نمی آید. و سکوت یا موسیقی ملایم را بیشتر می پسندد.

به طور کلی لازم است برای همه موارد ذکر شده آماده باشید و با هوشیاری تمام در هر زمان متناسب با مراجعیت همان فضای مورد علاقه شان را مهیا کنید. معمولا با تغییر موسیقی و خاموش یا روشن کردن برخی لامپ ها میتوان سریع فضای کافی شاپ را تغییر داد.