هرکسی که می خواهد وارد مشاغل رستورانی شود، باید بداند که مدیریت رستوران به عوامل زیادی بستگی دارد و فرقی ندارد آن رستوران کوچک باشد یابزرگ، سنتی باشد یا مدرن، برای قشر خاصی باشد یا برای همه، مدیریت سالن رستوران اعم از پرسنل و فراهم آوردن تجهیزات آن کار ساده ای نیست. در یک رستوران باید به هر شخص متناسب با شخصیت و توانایی هایش مسئولیت سپرده شود و تقسیم کار باید به صورتی انجام شود که هر کس، کار خاصی را برعهده بگیرد و با کار و وظیفه ی خود به طور کامل آگاه باشد.

سالن رستوران

سالن رستوران

با تجهیزات سالن رستوران آشنا شوید.

این روزها تقریبا در هر گوشه و کناری از شهر، یک رستوران به چشم میخورد. هر رستوران با داشتن مجوزهای لازم از وزارت بهداشت مشغول بکار میشود. اما این نکته را باید درنظر گرفت که تنها دلیل مجوز دادن نباید فقط موارد بهداشتی باشد، بلکه مواردی مثل مکان رستوران، نقشه ی آن، چیدمان و وسایل مورد نیاز نیز باید مد نظر گرفته شود تا مجوزهای لازم داده شود. اولین چیزی که در دیدن رستوران توجه مشتریان را به خود جلب میکند، تجهیزات سالن رستوران است که برای انتخاب آنها باید بسیار دقت کرد. در ادامه شما را با تجهیزات سالن رستوران آشنا می کنیم.

محیط سالن رستوران

محیط سالن رستوران

1 – متراژ محیط و سالن رستوران :

اولین چیزی که در یک رستوران باید مد نظر گرفته شود، فضای مورد نیاز برای هر شخص است. در واقع یک مکان با اندازه مناسب از تجهیزات سالن رستوران محسوب میشود. فضای یک سلف سرویس برای هر نفر40/1 تا 70/1 متر مربع باید درنظر گرفته شود تا مشتریانی که از خدمات این رستوران استفاده میکنند احساس راحتی داشته باشند.

صندلی سالن رستوران

صندلی سالن رستوران

2 – صندلی های رستوران :

سالن رستوران خود شامل لوازم زیادی است. مهمترین وسیله که پس از ورود مشتری به سالن غذاخوری به آن نیاز پیدا می کند ، صندلی است. این صندلی ها حدالامکان باید دارای پشتی صاف و به صورت مبله باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی مدت زمانی که در رستوران هستند از آنها استفاده کنند.

کمک میز سالن رستوران

کمک میز سالن رستوران

3 – میزها و کمک میزها :

از دیگر تجهیزات سالن رستوران میزها هستند که به صورت گرد یا مستطیل در رستوران ها به چشم میخورند. میزهای رستوران باید طوری باشد که امکان جابجایی داشته باشد تا اگر چند نفر بخواهند در کنار هم غذا بخورند با جابجا کردن میزها بتوانند این امکان را برای خود فراهم کنند. فضای میزی که مورد نیاز هر شخص است و باید به هر مشتری اختصاص داده شود برای هر نفر حدودا 40*60 سانتی متر در نظر گرفته میشود. حدالامکان میزهای یک رستوران باید بدون لبه باشد تا استفاده از آن برای مشتریان راحتتر باشد.
علاوه بر این در کنار میز مشتری همیشه باید میز کمکی نیز به هنگام سرو غذا وجود داشته باشد. میز کمکی، میزی است که متناسب با تعداد مشتریان حاضر در میز بشقاب و دیگر لوازم سرو غذا گذاشته شود و گارسون بعد از آوردن غذا، آن را روی این میز بگذارد تا مشتریان هنگام غذا خوردن احساس راحتی کنند. میزهای کمکی معمولا سایزی حدود 40*85 سانتی متر دارند.

4 – تسهیلات عمومی :

ازدیگر تجهیزات سالن رستوران، چند توالت برای استفاده مشتریان است که باید در نقطه ای دور از میزهای سرو غذا ساخته شوند. سرویس بهداشتی باید با پرده ای از سالن غذاخوری جدا شده باشند. دراین سرویس ها باید تهویه ی هوای قوی، فلاش تانگ و مایع دسشویی و خوشبوکننده قرار داده شود تا امکانت راحتی مشتریان فراهم شده باشد.

صندلی کودک سالن رستوران

صندلی کودک سالن رستوران

5 – صندلی مخصوص کودک :

همانطور که میدانید، رستوران از مکان هایی است که مشتریانش ممکن است در هر سنی و از هر قشری باشند، که دراین میان کودکان نیز حضور دارند. پس باید صندلی کودک نیز از تجهیزات سالن رستوران باشد. استفاده از این صندلی به دلیل کوتاه تر بودن از صندلی های عادی و همچنین دسته دار بودنشان بسیار راحت تر است. پس یک نیاز ضروری تجهیز سالن رستوران، صندلی کودک است.

سیستم پخش و پیجینگ

سیستم پخش و پیجینگ

‌سیستم پخش و پیجینگ

6 – سیستم صوتی و پیجینگ :

علاوه بر غذای رستوران از دیگر تجهیزات سالن رستوران سیستم صوتی آن است.سیستم صوتی با به وجود آوردن محیطی شاد و مفرح مشتریان را به خود جذب میکند. پس یکی دیگر از لوازمی که لازم است تا یک رستوران را مشهور و برند کند، سیستم صوتی آن است. سیستم پیجینگ نیز در مواقعی که رستوران شلوغ است بسیار به پرسنل و مشتریان کمک می کند.

سخن آخر

ما در مقاله بالا شما را چند نمونه از تجهیزات سالن رستوران آشنا کردیم. حال شما میتوانید ازاین اطلاعات استفاده کنید و رستورانی مدرن و مشتری پسند برای خود بسازید .آگاهی داشتن ازاین لوازم ضروری کمک زیادی به شما در داشتن رستورانی خوب خواهد کرد.