بی شک یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای مسافران ایرانی، دبی است. دبی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که مسافران می توانند از آن ها لذت ببرند. دبی شهری مدرن است که در جای جای آن می توان رد پای تکنولوژی و خلاقیت را دید. با این وجود بسیاری از مسافران ایرانی دوست دارند با سفر به دبی، به رستوران های ایرانی بروند و همان طعم های قدیمی را در شهری جدید میل کنند. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از بهترین رستوران های ایرانی در دبی بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین رستوران های ایرانی در دبی

 

رستوران شایان

این رستوران در خیابان عمر بن الخطاب قرار گرفته است و مسافران در این رستوران می توانند علاوه بر غذاهای ایرانی، انواع غذاهای خاورمیانه ای میل کنند. لازم به ذکر است که در این رستوران غذاهایی برای گیاهخواران نیز وجود دارد. این رستوران برای افراد با معلولیت هم امکاناتی دارد و مراجغین می توانند با صندلی چرخدار خود وارد این رستوران شود. لازم به ذکر است که طراحی داخلی رستوران شایان بسیار زیبا است و همین بر جذابیت این رستوران افزوده است. در این رستوران مسافران می توانند کباب های فوق العاده، انواع خورش ها و غذاهای سبک میل کنند.

 

رستوران شبستان

رستوران ایرانی بعدی که معرفی خواهیم کرد، رستوران شبستان نام دارد. این رستوران در هتل رادیسون بلو قرار گرفته است و از جمله رستوران های گران و البته لوکس دبی محسوب می شود. این رستوران یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که دوست دارند انواع غذاهای خاورمیانه ای، ایرانی و گیاهی در یک مکان لوکس میل کنند. در این رستوران غذاهای طعم بسیار خوبی دارند و موسیقی سنتی ایرانی هم در آن پخش می شود. این جا مسافران می توانند در دل شهر دبی، چای دبش ایرانی بنوشند، شیرینی های خوشمزه ایرانی میل کنند و غذاهای بسیار خوشمزه میل کنند.

کباب مخصوص الاستاد

مسافرانی که به دبی سفر می کنند، اگر بخواهند در رستوران های ارزانی غذا میل کنند، انتخاب هایی پیش روی خود خواهند داشت که یکی از این رستوران ها، کباب مخصوص الاستاد است که رستورانی با سطح اقتصادی ارزان محسوب می شود. این رستوران در خیابان السطوه قرار گرفته است و در آن انواع غذاهای ایرانی و خاورمیانه ای سرو می شود. در این جا، خبری از طراحی داخلی لوکس رستوران نیست، اما بی شک می توان کباب های بی نظیر ایرانی را در این رستوران میل کرد. این رستوران مراجعین را به یاد رستوران های کوچه و بازاری در تهران می اندازد، رستورانی با فضایی بسیار صمیمی و خاکی که در آن چای نعنا و کباب خوشمزه سرو می شود.

کافه رستوران البیت القدیم

این رستوران هم در دسته رستوران های ارزان ایرانی در دبی محسوب می شود. کافه رستوران البیت القدیم در الارس، مقال مدرسه احمدیه قرار گرفته است و در آن انواع غذاهای ایرانی، خاور میانه ای، لبنانی و گیاهی یافت می شود. این رستوران بنایی قدیمی دارد و در آن فضای مدرن دبی، مکانی عجیب به نظر می رسد ک مراجعین را به روزهای دور می برد. در کنار غذاهای مختلفی که در منوی این رستوران دیده می شود، قهوه های بسیار خوش عطر و طعم هم سرو می شود و مسافران می توانند بهترین چای ها را در این رستوران میل کنند.

رستوران کلیدوسکوپ

این رستوران را می توانید در جمیرا بیابید، رستورانی بسیار لوکس که منوی آن شامل طیف گسترده ای از غذاها می شود، از غذاهای ایرانی گرفته تا غذاهای هندی، ایتالیایی، انگلیسی، چینی و بسیاری دیگر! برای طراحی داخلی این رستوران از رنگ های جذابی استفاده شده است که فضا را بسیار دلچسب می کند. لازم به ذکر است که رفتار کارکنان این رستوران هم بسیار خوب است و در کنار منوی خاص آن، بر معروفیت این رستوران افزوده است.

برای رفتن به رستوران های ایرانی در دبی، انتخاب های مختلفی پیش رو هست که این 5 رستوران، گزیده ای از رستوران های ایرانی در دبی هستند.