رامسر یکی از شهرهای زیبای شمال کشور است که به دلیل چشم انداز فوق العاده ای که دارد، افراد زیادی را در هر فصل از سال به خود جذب می کند.
رامسر در غرب استان مازندران قرار گرفته ات و دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و مثل زدنی است. از آنجایی که در فصل بهار، زیبایی طبیعت در این شهر به اوج خود می رسد و مسافران زیادی به آن سفر می کنند، تصمیم گرفتیم که برترین رستوران های رامسر را معرفی کنیم. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

رستوران های رامسر

شاید بهترین طراحی داخلی رستوران، متعلق به رستوران های جنگلی باشند که به شکل طبیعی چشم انداز زیبا به جنگل و دریا دارند و با چوب و مواد طبیعی ساخته شده اند.
در این شهر زیبا رستوران های بسیاری وجود دارند که هر کدام بسته به ویژگی هایی که دارند، برای هر مسافری جذابیت دارد.

با رستوران های رامسر آشنا شوید

رستوران خاور خانم

رستوران خاور خانم

رستوران خاورخانم

یکی از معروف ترین رستوران های رامسر یا بهتر است بگوییم یکی از رستوران های معروف ایران، رستوران خاور خانم نام دارد. بسیاری از کسانی که صرف غذا در این رستوران را امتحان کرده اند، به سایر مسافران هم پیشنهاد می دهند که دست کم برای یکبار هم که شده به این رستوران مراجعه کنند.
کسانی که به رامسر سفر می کنند حتما میبایست در این رستوران یک غذای خوشمزه میل کنند. خاور خانم، خانه ی دو طبقه اش را تبدیل به یک رستوران فوق العاده کرده است. در محیط آن، خبری از طراحی داخلی رستوران مدرن نیست، اما هر چه هست، یک محیط صمیمی است که لذت صرف غذا را دو چندان می کند.
خاور خانم، اقوام خود را جمع کرده است تا او را در آشپزی کمک کنند. او همراه بقیه آشپزی می کند و غذای خوشمزه درست می کند. رستوران خاور خانم کاملا محلی است و از شما همانند یک مهمان پذیرایی می کنند.
در این رستوران غذاهای بسیار خوشمزه ای مانند کباب‌ترش‌ها، مرغ‌های شکم پر، باقالی‌قاتوق‌ها یا میرزا قاسمی تهیه می شود. مسافران می توانند در ایوان رستوران بنشینند و ضمن تماشای جنگل های سرولات غذاهای خوشمزه میل کنند.
البته باید بگوییم که این رستوران همانند سابق کیفیت فوق العاده اش را ندارد چرا که بسیار شلوغ است و مسافران باید در صف های طولانی بایستند به خصوص در روزهای تعطیل عده‌ای را به فکر انتخاب‌های جایگزین می‌اندازد. برای رفتن به این رستوران باید به 3 کیلومتری چابکسر بروید.

رستوران برادران

رستوران برادران

رستوران برادران

در ارتباط با این رستوران، دو نوع نظر وجود دارد، برخی از افراد عاشق غذاهای آن هستند و برخی دیگر می گویند رستوران برادران غذای متوسط سرو می کند.
اما در وهله ی اول باید بگوییم که این رستوران، رستوران بسیار شلوغی است که باید برای صرف غذا در آن باید در صف بایستید. همچنین باید بگوییم که قیمت منوی این رستوران پایین نیست و فضای شلوغی دارد ضمن آن که طراحی داخلی رستوران چندان عالی و فوق العاده نیست.
اما در کنار این شلوغی، کارکنان رستوران برادران بسیار مودبند و غذاها هم خیلی لذیذند. به عنوان مثال کباب ترش، ماهی سفید، ترشه تره که در کنار بعضی‌هایشان ترشی تمشک هم سرو می‌شود. ماست محلی این رستوران فوق العاده است و شما می توانید در آن حسابی لذت ببرید. این رستوران در میدان بسیج،رمک،روبروی بانک صادرات قرار گرفته است.

رستوران کشتی رامسر

رستوران کشتی رامسر

رستوران کشتی

همان طور که از نام این رستوران پیداست، باید توقع قرار گیری در محیطی را داشته باشید که به شکل کشتی است. البته نه یک کشتی واقعی، بلکه طراحی داخلی این رستوران شبیه به کشتی است.
این رستوان، جز رستوران های معروف رامسر است. شب ها درون آن پیانو نواخته می شود و محیط شلوغی هم ندارد. از غذاهایی که مراجعین از صرف آن ها بسیار لذت می برند باید به میرزاقاسمی، کته کباب، جوجه کباب و جوجه ترش اشاره کنیم. در ضمن باید بگوییم که این رستوران قیمت های منصفانه ای دارد و در دریا پشته، نرسیده به تلکابین قرار گرفته است.

رستوران بلوط، اربه کله

این رستوران در یکی از بکترین و جذاب ترین روستاهای رامسر قرار گرفته است، جایی در 8 کیلومتری رامسر که تنها در چند سال اخیر است که تعدادی ویلا در آن ساخته شده است.
قدیم‌ها به اربه کله، اربا کله می‌گفتند، اربا یعنی خرمالو و کله یعنی بلندی و این به خاطر وفور درختان خرمالوی این منطقه بوده است. در کیلومتر ۵ جاده اربه کله، رستوران بلوط واقع شده که فضایی مثل خاورخانوم با همان ایوان و سرسبزی دارد و میشود هم روی صبحانه‌اش حساب کرد و هم ناهار. نان‌ها و خامه محلی‌های اینجا و املت‌هایش در کنار هوای خنک و تر و تازه‌اش را نباید از دست داد. از کباب ترش‌ها و جوجه کباب‌هایش هم تعریف می‌کنند، هرچند که تزئینات غذا گاهی زیاد از حد است و چندان باب طبع نیست. در اربه کله همچنین کافه بهاران در سه راه سرلیماک برای خوردن صبحانه پیشنهاد میشود. این رستوران در 8 کیلومتری رامسر و کیلومتر ۵ جاده اربه کله قرار گفته است.

کبابی بازار کلاچای

اگر می خواهید در آن فضای فوق العاده ی رامسر، یک کباب حسابی و خوشمزه میل کنید، می توانید به کبابی بازار کلاچای بروید. این بازار محلی یکی از انتخاب های فوق العاده است که با رامسر 46 کیلومتر فاصله دارد.
در این بازار فوق العاده رنگ، بو و مزه های دلنشینی وجود دارد. میوه‌ها و سبزی‌های محلی تازه که روی پارچه سفیدی روی زمین پهن شده‌اند، ترشی‌ها و مرباهای خانگی، ماهی‌هایی که از صیدشان زمان زیادی نمی‌گذرد و این را می‌شود از تقلایشان برای زندگی فهمید، همه جزو جذابیت‌های بازار کلاچای است.
این کبابی در کنار قهوه خانه ای محلی قرار دارد و چنجه، کباب کوبیده، دل و جگر و کباب‌ترش‌های آن بسیار خوشمزه و لذیذ است. جالب است بدانید که این طعم و مزه های لذیذ را می توانید با قیمت های باورنکردنی میل کنید.

فست فود های خوب رامسر

اگر می خواهید در رامسر فست فود میل کنید، می توانید به فست فود بنیتو بروید و انواع مرغ سوخاری ها، همبرگرها و پیتزای معروف آن را میل کنید. این فست فود در پلاژ ساحلی شهرداری رو به روی هتل خلج قرار گرفته است.
چنانچه قصد سفر به رامسر را دارید، حتما یکی از این رستوران ها را امتحان کنید.