یکی از تورهایی که مسافران زیادی از ایران در چند سال اخیر آن ها را خریداری می کنند، تور بلغارستان تابستان است. کسانی که با خرید این تور به بلغارستان سفر می کنند، می توانند در رستوران های فوق العاده آن و یا حتی دکه های خیابانی، غذاهای خوشمزه ای میل کنند. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی بهترین غذاهای بلغارستان بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین غذاهای بلغارستان

بلغارستان در کنار جاذبه های گردشگری بسیاری که دارد، برای شکم گردی هم گزینه ای مناسب است. در این کشور انواع و اقسام غذاها پیدا می شود که بهترین آن ها به شرح زیر است:

کبابچه

همان طور که از نام این غذا پیداست، کبابچه در خانواده کباب ها قرار می یرد و معمولا با سیب زمینی سرخ کرده، ادویه هایی مانند فلفل سیاه و زیره و پنیر بلغاری و سیبزیجات معطر سرو می شود و طعم بسیار خوبی دارد.

بهترین غذاهای بلغارستان | کبابچه

بهترین غذاهای بلغارستان | کبابچه

 

موساکا

غذای بعدی که بسیار محبوب است، موساکا است. این غذا از ترکیب گوشت چرخ‌ کرده، سیب ‌زمینی، پیاز، قارچ، ماست، پنیر بلغاری و تخم ‌مرغ درست می شود و بسیار خوش مزه و طعم است. جالب است بدانید این غذا با پایه های مختلف در سایر کشورهانیز درست می شود که خوشمزه ترین آن در همین بلغارستان تهیه می شود.

موساکا

موساکا

 

 

بانیتزا

اگر با بورک ترکیه آشنایی دارید، باید بگوییم که بانیتزا نوعی بورک است که طعم شیرینی دارد. برای تهیه این غذا از پنیر فتا، اسفناج، قارچ، پیاز، کلم و کدو تنبل درست می شود و با تخم مرغ و پنیر ترکیب می شود.

این ترکیب پس از آماده شدن با سیب و گردو در خمیر قرار می گیرد و در نهایت یک صبحانه فوق العاده و خوشمزه برای مسافران آماده می شود.

بانیتزا

بانیتزا

 

سوپ سیرابی

اگر علاقه ای به سیرابی داشته باشید، با سفر به بلغارستان می توانید یک سوپ خوشمزه میل کنید که سوپ سیرابی نام دارد. این سوپ گزینه ای بسیار خوشمزه برای صبحانه محسوب می شود. یک کاسه سیرابی با سیر بسیار، شیر و فلفل قرمز سرو می شود که طعم فوق العاده ای ایجاد می کند.

سوپ سیرابی

سوپ سیرابی

 

لیوتنیتسا

لیوتنیتسا یک میان وعده فوق العاده است و از گوجه فرنگی و بادمجان درست می شود و با نان تست سرو می شود و با یک سس بلغاری، طعمی فوق العاده خواهد داشت. این غذا هم در رستوران ها و هم در فروشگاه ها به شکل آماده وجود دارد.

لیوتنیتسا

لیوتنیتسا

 

سالاد شوپسکا

این یک سالاد بسیار خوشمزه و خوش عطر و بو است. سالاد شوپسکا از گوجه، خیار، پیاز و پنیر رنده شده، برگه های جعفری درست می شود و ترکیبی فوق العاده می سازند.

سالاد شوپسکا

سالاد شوپسکا

 

تاراتور

تاراتور غذایی شبیه به آب دوغ خیار خودمان است و از ماست، آب، خیار، شوید و سیر درست می شود و طعمی بسیار خوشمزه دارد و با سفر به بلغارستان در تابستان، بهترین راه برای خنک شدن است.

تاراتور

تاراتور

 

دلمه بلغاری

اگر عاشق دلمه باشید، در بلغارستان هم می توانید یک دلمه خوشمزه میل کنید. در بلغارستان، گوشت چرخ کرده و برنج را با هم ترکیب می کنند و لای برگ درخت انگور می پیچند.

دلمه بلغاری

دلمه بلغاری

 

این موارد، از جمله بهترین غذاهای بلغارستان بود که نزد مسافران بسیار محبوب هستند.