یکی از بهترین کشورهایی که مسافران از سراسر دنیا به آن سفر می کنند، برزیل است. تورهای تابستانی برزیل یکی از جذاب ترین تورهاییست که مسافران برای گشت و گذار انتخاب می کنند. از جاذبه های طبیعی گردشگری، رودخانه ای بزرگ و هر آن چه زیبایی است که بگوییم، تا خوراکی ها و غذاهای فوق العاده این کشور برای بازدید مسافران هیجان انگیز است.

ما در این مطلب قصد داریم سری بزنیم به کشور برزیل و بهترین غذاهای این کشور را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین غذاهای خیابانی برزیل

 

پاستل

پاستل

پاستل

شاید نام این غذا شما را به یاد پاستیل، همان خوراکی های کوچک خوشمزه بیندازد، اما باید بگوییم که این غذا در واقع چیزی شبیه به پیراشکی و کلوچه است که درون آن با مواد مختلفی پر می شود. این غذا معمولا در جنوب شرقی برزیل و در سائو پائولو یافت می شود و مردم این کشور پاستل را به عنوان یک میان وعده بسیار خوشمزه میل می کنند.

این غذا به شکل داغ و همراه با نوشیدنی سرو می شود و درون آن را با مرغ، گوشت چرخ کرده، آلو و پنیر، هر غذافروشی به بک شکل، پر می کنند. حتی جالب است بدانید که نوع شیرین این غذا با میوه، شکلات و کارامل پر می شود که بسیار هیجان انگیز است.

 

چیکن کوکسینا برزیلی

چیکن کوکسینا برزیلی

چیکن کوکسینا برزیلی

غذای بعدی، چیکن کوکسینا برزیلی نام دارد که یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی برزیل است. این غذا توپک های سرخ شده و برشته ایست که درون آن را با مرغ ریش ریش شده و نوعی پنیر خامه ای نرم به نام کاتوپیری پر می کنند. این غذا بسیار خومشزه است و طرفداران زیادی دارد. بعد از آنکه این توپک های خمیری درون پودر سوخاری یا خرده نان غلتانده می شوند و درون روغن سرخ می شوند، حسابی برشته و خوشمزه می شوند.

غذاهای خیابانی محبوب برزیل | کیبه

غذاهای خیابانی محبوب برزیل | کیبه

کیبه

این غذا در واقع خاستگاه برزیلی ندارد و از جلمه غذاهای وارداتی این کشور محسوب می شود. این غذا در واقع نوعی غذای لبنانی است که تحت تاثیر فرهنگ برزیلی قرار گرفته است و اکنون از محبوب ترین غذاهای این کشور محسوب می شود. کیبه از گوشت چرخ کرده گاوه یا بره به همراه بلغور گندوم درست می شود و آن را با ادیه ها و سبزیجات معطر طعم دار می کنند. مسافرانی که با تور برزیل به این کشور سفر می کنند حتما این غذا را امتحان می کنند.

 

نان پنیری

نان پنیری

نان پنیری

این نان یکی از خوشمزه ترین نان هایی است که مسافران می توان در برزیل میل کنند. این نان، نانی گرد و خوشمزه است و به آسانی تهیه می شود. نان پنیری از آرد کاساوا و پنیر نرم تهیه می شود و بسیار خوشمزه است. این نان پنیری داغ و تازه است و با یک فنجان چای یا قهوه یکی از خوشمزه ترین صبحانه برزیلی را تشکیل می دهد.

 

آراکاجه

آراکاجه

آکاراجه برزیلی

این یک میان وعده گیاهی است که تند است و از ترکیب لوبیا چشم سیاه با پیاز و مواد دیگر درست می شود و بعد در روغن سرخ می شود و یک میان وعده اسپایسی هیجان انگیز را می سازد.

غذاهای محبوب خیابانی برزیل | باکالو

غذاهای محبوب خیابانی برزیل | باکالو

باکالو

این غذا از ماهی کاد تهیه می شود و به شکل توپک های کوچک است. این غذا اسنک های خوش طعمی است که از ماهی، سیب زمینی، سبزیجات و ادویه درست می شود و سپس در روغن سرخ می شود تا ترد و برشته شود. این غذا با یک نوشیدنی خنک بیار لذت بخش است.

این 6 غذا از بهترین غذاهای خیابانی برزیل است که مسافران تور تابستانی برزیل حتما از خوردن آن ها لذت می برند.