سفر به رشت یکی از بهترین تجربه های سفر را برای مسافران به ارمغان می آورد. در سفر به رشت ممکن است که به مکان هایی نرسید که چندان بویی از طراحی داخلی رستوران نبرده اند، اما در عوض غذاهایی در آن ها سرو می شود که هوش از سرتان می برد. به خصوص که اگر غذاهای شمالی در آن جا سرو شود.

ما در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین غذاهای محلی رشت بپردازیم. شاید که دوست داشته باشید در سفر خود به این شهر زیبا، از غذاهای خوشمزه آن امتحان کنید.

بهترین غذاهای محلی رشت

کباب ترش

به رشت که بروید به شما پیشنهاد می کنند که یک کباب خوشمزه میل کنید و آن چیزی نیست جز کباب ترش. کباب ترش یکی از بهترین غذاهای محلی رشت است که از گوشت تازه، روغن، پیاز و سیر رنده شده، ، سبزیجات ریز خرد شده ، گردوی چرخ شده ، فلفل و رب انار تهیه می شود. این مواد را با هم ترکیب می کنند و به سیخ می کشند و آن وقت است که بوی سرخ شدنش روی ذعال هوش از سرتان می برد. در سفر به رشت امتحان کردن کباب ترش را از یاد نبرید.

کباب ترش

کباب ترش

 

میرزا قاسمی

این غذای نام آشنا که احتمالا بارها در خانه خود درست کرده و میل کردید، یک غذای معروف شمالی است. برای تهیه این غذا از بادمجان، گوجه فرنگی، سیر، تخم مرغ، ادویه و رب گوجه فرنگی استفاد می کنند. در این غذا هم باز به سراغ ذغال می روند تا بادمجان های ذغالی تهیه کنند. طعم سیر تند میرزا قاسمی های شمال را نمی توان فراموش کرد. در رستوران های محلی رشت حتما میرزا قاسمی میل کنید.

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی

شوید قرمه

این غذا بسیار خوشمزه است، آیا هم مزه شوید است؟ برای درست کرن شوید قرمه از شوید تازه ی خرد شده، گوشت، روغن، پیاز، گوجه سبز، لوبیا قرمز و ادویه های معمول استفاده می کنند. این خورش بسیار خوشمزه است و طعم خوبی دارد.

شوید قرمه

شوید قرمه

 

ترشی تره

و اما ترشی تره که از جمله غذاهای معروف رشتی است. برای درست کردن ترشی تره از جعفری، گشنیز، اسفناج، تره، چغندر و برنج، ، سیرخام، ترشی و آلوچه و تخم مرغ و ادویه های مختلف استفاده می کنند. آن ها را حسابی ساطوری می کنند و با آبترنج و سیر تفت می دهند. این خورش هم بسیار خوش طعم و عطر است و در سفر به رشت پیشنهاد می شود.

بهترین غذاهای محلی رشت | ترشی تره

بهترین غذاهای محلی رشت | ترشی تره

 

آلو مسما

آلو مسما هم یکی از غذاهای شمالی است که طعم ملسی دارد. برای درست کردن آلو مسما از گوشت مرغ یا مرغابی، پیاز سرخ شده، ، آلوی بخارایی، رب گوجه ترش، بادمجان، گوجه فرنگی و ادویه استفاده می کنند. به این غذا مرغ فسنجان هم می گویند. شما می توانید این غذا را در رستوران های محلی رشت بیابید و از خوردن آن لذت ببرید.

خورش آلو مسما

خورش آلو مسما

خورش کدو حلوایی

در مسیر خود برای رسیدن به رشت شما می توانید مغازه ها و دکه های بسیاری را ببینید که کدو حلوایی می فروشند، پس هیچ دور از انتظار نیست که خورش کدو حلوایی از خورش های محلی رشت باشد. برای درست کردن خورش کدو حلوایی از کدو حلوایی و گردو و عدس و خرما استفاده می کنند و به آن زرد چوبه و روغن هم می افزایند. می توانید حدس بزنید که چه غذای خوشمزه ای در نهایت از آب درآید.

خورش کدو حلوایی

خورش کدو حلوایی

 

درست است که رستوران های بین راهی معمولا ساده و خودمان هستند، اما در رشت شما می توانید رستوران های شیک و زیبای بسیاری را ببینید که در آن ها غذاهای بسیار خوشمزه ای سرو می شود.